Norralannad said Otepää MM-i avastardis nelikvõidu

Talialade juunioride ja U23 maailmameistrivõistlustel Otepääl olid avastardis rajal murdmaasuusatajatest naisjuuniorid. 5 km vabatehnikavõistlusel said norralannad koguni nelikvõidu.

Võitis ajaga 13.50,6 Ragnhild Haga, kes edestas 5,6 sekundiga Kari Öyre Slindi ning 8 sekundiga Heidi Wengi.

Värske maailmameister oli võistlusega väga rahul. “Tunnen ennast hämmastavalt, ma poleks seda iial uskunud seda, võib öelda, et minu unistus sai teoks,” sõnas Haga. “Püüdsin esimesel ringil mitte kõike välja panna, et viimasel ringil oleks piisavalt jõudu.”

Teise kohe omanik Slind oli arvestanud, et just norralannad võivad olla tema tugevaimad konkurendid. “Ma teadsin, et meie võistkond on väga tugev, seega olin arvestanud, et nad võivad olla ka minu suurimad ohustajad,” ütles Slind. Küsimusele kuidas norralannad oma võitu tähistavad vastas naerusuine Slind: “Võitu tähistame šokolaadi süües.”

Kolmanda koha omanik Heidi Weng tunnistas, et alustas võib-olla natukene liiga kiiresti. “Esimene ring oli hea, aga teisel polnud enam sellist värskust. Ilmselt alustasin natuke liiga kiiresti,” võttis võistluse kokku Weng.

Parima eestlannana lõpetas Kelly Vainlo 54. kohaga, kaotades võitjale 1.49,8-ga. Kati Tammjärv oli 62. (+2.01,8) ning Meril Beilmann 66. (+2.08,0).

ERR SPORT