Õed Kudred hiilgasid Lätis: Doris tuli Euroopa noortemeistriks, Daisy teenis MM-hõbeda

Kesk-Lätis, Madona linna ümbruses peetakse sel nädalal suusaorienteerumise noorte EM-võistlused ja juunioride MM-võistlused. Eestile algas võistlus edukalt, kui Doris Kudre tuli Euroopa noortemeistriks ja tema vanem õde Daisy Kudre saavutas MM-il hõbeda.

Lühiraja noorte EM-il läbis Doris Kudre 4,2 km pikkuse raja ajaga 25.23 ning edestas Venemaa neidusid Alina Husnudtinovat ja Ljubov Balandinat vastavalt 19 ja 46 sekundiga. Silvia Luup sai 11., Liis Toomas 30. ja Kaisa Rooba 36. koha. Eesti noormeestest oli Rimmo Rõõm parimana 26., Karl Martin Alnek 31. ja Vootele Jagomägi 37. Võitis Venemaa esindaja Vladislav Kisseljov.

Daisy Kudre tuli juunioride klassis ajaga 33.14 teiseks, kaotades Frida Sandbergile (Rootsi) 38 sekundiga. Rada oli tehniliselt keeruline ning edukamad seetõttu paremad kaardilugejad. Teiste eestlannade kohad: Evely Kaasiku 15., Piret Pärnik 19. Eesti noormeestest oli Tõnis Laugesaar 24., Andres Saal 25. ja Kristjan Linnus 45., maailmameistriks tuli Misa Tuomala (Soome).

Suusaorienteerumises pole EM- ja MM-võistlustel suurt erinevust, sest parimad sportlased on suures osas pärit Euroopast.