Õhtujooks alustab kolmandat hooaega uuenenud rajal

Õhtujooks Tartus. Foto: Tarmo Haud
Õhtujooks Tartus. Foto: Tarmo Haud

Õhtujooks alustab oma kolmandat hooaega juba 18. aprillil Tartu lauluväljakul, kus start 6,6 km pikkusele jooksu- ja kõnnidistantsile antakse kell 19.19. Sarja esimese etapi rada on läbinud mõningad muudatused ning pakub osalejatele seega pisut avastamisrõõmu.

Jooksu korraldaja MTÜ Meeleolusport projektijuht Janelle Uibokand ütles ajakirja Jooksja Jooksuportaalile, et muudatuse tingis osalejatele vahelduse pakkumine ning oma roll on siin ka laululava remondil. Vanad rajalõigud, mis tänavu trassi sisse jäävad, joostakse vastupidises suunas.

Kuna laululava on remondis, ei anta seekord start mitte laululava eest, vaid Laulupeo puiestee poolsel küljel. Rada kulgeb stardist Tähevere pargi ringile, millele järgneb F. Tuglase tänava ületus. Mööda Tähtvere tänavat jõutakse peale parempööret Emajõe kaldal kulgevale kergliiklusteele, möödudes Supilinna tiigist. Edasi kulgeb rada kesklinna suunas kuni keerab vasakule üle uue Kaarsilla, mis eelmisel aastal oli remondi tõttu suletud.

Peale silda ootab järgmine vasakpööre Ülejõe parki. Jõe teisel kaldal joostakse teistkordselt Vabadussilla alt läbi Tähtvere pargi poole, kuni rada keerab Kroonuaia sillale. Silla ületus järel suundub trass taas jõe kaldal kulgevale kergliiklusteele. Vahetult enne Supilinna tiiki ootab vasakkurv ning seejärel liigutakse otse mööda Kauna tänavat tõusuga lõppeva finiši suunas.

Võistlussarja teine etapp leiab aset 23. mail, kolmas aga suve lõpul 29.augustil. “Juunis ja juulis etappe ei toimu, sest enamasti on sel ajal inimestel puhkus,” põhjendas Ubokand. Sarja neljas etapp stardib 17. oktoobril ning hooaega lõpetav viies etapp toimub vaid loetud päevad enne kadripäeva ehk kolmapäeval 21. novembril. Kõik ebastandardse pikkuse ning stardiajaga Õhtujooksu etapid saavad sel hooajal toimuma Tartus. Spordisõpru ootavad elektrooniline ajavõtt, spordijook rajal ja finišis, pakihoiu ning riiete vahetamise võimalus ning kiiremaid väärilised auhinnad.

Üritusele registreerumine on avatud jooksu kodulehel. Soodsaima hinnaga saab esimesele etapile registreeruda kuni 9. aprillini ning samal kuupäevani on võimalik soetada ka hooajapääsmeid. Kõiki terveks hooajaks registreerunud võistlejaid ootab nimeline stardinumber. Veebis eelregistreerumine esimesele etapile lõppeb aga 16. aprilli südaööl, misjärel saab end kirja panna võistluspäeval kohapeal.

Õhtujooksu uuenenud rajaga on võimalik tutvuda samuti jooksu kodulehel