Õhtujooksu kolmanda etapi võitsid Olavi Allase ja Minna Kuslap

Olavi Allase Tartus Õhtujooksu 3. etapil. Foto: Erkki Ehasalu
Olavi Allase Tartus Õhtujooksu 3. etapil. Foto: Erkki Ehasalu

Tartus A.Le Coq Sport spordimaja kõrvalt anti täna õhtul kell 20.20 start Õhtujooksu 3. jooksu- ja kõnnietapi 6,3 km pikkusele rajale, mille võitsid Olavi Allase ja Minna Kuslap.

Allase läks stardist kohe tugeva hooga minema. “Esimesel poolel puhus tuul tagant ja tundus kerge joosta, aga keskel oli vastutuul ja seal üritasin mitte tempot alla lasta. See ka õnnestus,” rääkis Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Konkurentsi talle keegi ei pakkunud. “Kuna see on paraja pikkusega distants keskmaameestele, siis seda jõuan ja julgen ka tugevalt joosta. Pikematel maadel peaksin passima,” lausus tänane võidumees, kelle lõpuajaks fikseeriti 19.14.

Kuna päike loojub kella 21 ajal, siis läksid ka Tartu tänavad veidi pimedaks. “Kuna rada ja Tartu tänavad on mulle tuttavad, siis üllatusi eriti ei olnud. Üks väike trepp oli selline ohtlikum koht, aga seal juhtrattur hoiatas mind ja kõik möödus hästi,” kinnitas Allase. Ta plaanib Õhtujooksu sarja tänavugi võita. “Selleks ma pean kõik ülejäänud etapid kindlasti kaasa jooksma, sest teine etapp jäi mul kevadel staadionihooaja tõttu vahele,” märkis Allase. Õhtujooksul on kokku viis etappi. Kaks järgmist toimuvad 17. oktoobril ja 21. novembril.

Olavi Allase järel sai täna teise koha Martin Vilismäe ajaga 20.36. “Jooksime Leonid Latsepoviga esmaspäeval trennis jalad lahti ning täna oli seetõttu tõeliselt kerge joosta. Tahaks kiita ka korraldajaid – rada väga hästi tähistatud ning igal pool ka suunajad. Tartlastel on tõeliselt vedanud, et neil selline jooksusari on,” kiitis Vilismäe.

Kolmandana lõpetas Rauno Reinart (SK ProRunner) ajaga 21.06. “Otsustasin võistlema tulla alles täna lõunal. Eile oli trennide poolest raske päev ja hommikul tegin kerge jooksu alla. Mõtlesin teha kohe omas tempos mõnus jooksu. Juba esimesel tõusul üle silla tundsin, et sääred pole kõige paremas seisus ja tulin vaikselt lõpuni keskmine kiirusega 3.25 min/km,” lausus Reinart. Neli kilomeetrit püsis Martin Vilismäe tal tuules ja vahepeal kõrval, siis Vilismäe kiirendas ja läks oma teed

Naistest võitis Õhtujooksu pärast roietevahelise põletiku väljaravimist taas korralikult võistelda saav Minna Kuslap (SK Jooksupartner) tulemusega 23.46. “Kõike välja ei pannud, kuna tuleb end Pärnu Kahe Silla jooksuks hoida. Olen tagasi rajal ja see teeb kõige suuremat rõõmu,” jäi Kuslap rahule. Põletik on tema jaoks nüüd möödanik. “Kaks kuud võttis maha, aga üritan sügishooajast maksimumi võtta.” Teiseks tuli Sille Puhu ajaga 24.58 ja kolmandaks Triinu Bergmann (SK ProRunner) ajaga 25.14.

Õhtujooksu 3. etapi tulemused