Õhtujooksu 4. etapi võitsid Olavi Allase ja Leila Luik

Olavi Allase Õhtujooksu finišis. Korraldajate foto
Olavi Allase Õhtujooksu finišis. Korraldajate foto

Tartus joosti eile õhtul Õhtujooksu 4. etapp, mille 7,3 km pikkuse distantsi võitsid Olavi Allase ja Leila Luik.

Olavi Allase, kes on tänavu neljast Õhtujooksu etapist võitnud kolm (2. etapp jäi tal vahele – toim.) läbis võistlusmaa ajaga 22.42. Teisena lõpetas Rauno Laumets (SK ProRunner) 23:11-ga. Kolmandaks tuli Karl Mäe ajaga 24.08.  Olavi Allase sõnul tuli võit talle suhteliselt lihtsalt. Esimese kilomeetri jooksis ta koos Laumetsa ja Mäega. “Kuna enesetunne oli hea, siis tõstsin natuke tempot ja vahe hakkas vaikselt kasvama. Eilse jooksuga soovime tänada Väderstad OÜ-d, kes tulevikus paneb mulle, Karl Mäele ja Enari Tõnströmile väikese toe alla. See on ka põhjus, et miks Pärnumaa poisid Tartus jooksid,” rääkis Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Teise koha saanud Rauno Laumetsal polnud algselt üldse plaanis Õhtujooksul startida, sest pidas varem oma viimaseks hooaja võistluseks Tartu Linnamaratoni. “Paar päeva tagasi tekkis mõte minna lihtsalt läbima, aga stardis selgus, et esikolmiku kohtadele tuleb päris korralik konkurents. Stardist alates läks korralik tempo peale ja vahed esikolmiku vahel tekkisid üllatuslikult kohe jooksu alguses. Olavi libises pärast esimest kilomeetrit mul eest ära. Võtsin kindlasti maksimumi välja enda jaoks,” ütles Laumets.

Naistest võitis jooksu Tokyo olümpiale pürgiv Leila Luik ajaga 26.40. Teise koha sai Minna Kuslap (SK Jooksupartner) 27.28-ga. “Üritasin nii kaua kui võimalik Leilaga koos minna, aga vahe kärises jõudsalt. Nüüd päev puhkust ja siis jooksen Saaremaa kolme päeva jooksul. Muidugi oleks targem olnud Tartu õhtujooks vahele jätta, aga kui tahta sarja võita, tuli see kaasa teha,” nentis Kuslap, kes võitis Õhtujooksu eelmise ehk kolmanda etapi. Kolmandale kohale platseerus Sille Puhu ajaga 29.15.

M18 vanuseklassis hõivas poodiumi kõrgeima astme IV etapil üldarvestuses kuuenda kohaga lõpetanud Robin Möll ning neidude hulgas oli kiireim Marilin Riives. M40+ vanuseklassis oli seekord nobedaim SK Prorunneri esindaja Pärtel Piirimäe ning naiste arvestuses PRIA esindaja Külli Pirksaar.

Õhtujooksu sarja finaal etapp ehk V etapp toimub 21.novembril Anne kanali ääres.

Õhtujooksu 4. etapi tulemused