Õhtujooksul läks Kaur Kivistiku ja Olavi Allase vahel lõpuheitluseks

Õhtujooksu start. Foto: Tarmo Haud
Õhtujooksu start. Foto: Tarmo Haud

Eile õhtul toimus Tartus Õhtujooksu eelviimane ehk 4. etapp, kus läks tugevaks lõpuheitluseks kahe keskmaajooksja Kaur Kivistiku ja Olavi Allase vahel, millest väljus võitjana Kivistik. Naiste parimaks osutus Minna Kuslap.

Kaur Kivistik edestas 7 km pikkuse distantsi finišis Olavi Allast viie sekundiga, saades lõpuajaks 22.25,3. “Olavi oli tõesti üks kõva pähkel. Jooksime soliidse tempoga 3.05-3.10 vahele kõik kilomeetrid, alles viimasel 300 meetril jäi ta natuke maha. Eks ma üritasin pikka lõpuspurti teha, aga Olavi pidas väga vapralt viimase kilomeetri vastu,” kiitis Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile konkurenti.

Teisena lõpetanud Allase sai aajaks 22.20,6. “Peale esimest kilomeetrit, Raadi lennuväljal saime Kauriga teiste eest ära. Tempo oli arvestades raja keerulisi kohti päris korralik. Viimasel kilomeetril Kaur kiirendas. Ma nii pikka spurti lõpuni vastu ei pidanud. Õhtujooksude tase on tõusnud. Kui siiani olen ma neid etappe alati pärast tööd ja niiöelda “möödaminnes” jooksnud, siis viimaste etappide põhjal enam niimoodi starti minna ei saa,” tunnistas Allase, kes eeloleval nädalavahetusel murdmaajooksu karikavõistlustel ei stardi ning teeb novembris kaasa ka Õhtujooksu viimase ehk 5. etapi.

Tema järel platseerus Õhtujooksu 4. etapil kolmandaks M40 vanuseklassi parim, Eesti laskesuusakoondise treener Indrek Tobreluts ajaga 23.33,6.  “Koha mõttes võtsin maksimumi. Kaks esimest on ikka pea jagu üle ja seda oli juba enne starti teada,” lausus Tobreluts.

Naistest võitis Õhtujooksu Minna Kuslap (SK Jooksupartner) ajaga 27.49,3. Teiseks tuli kuni viienda kilomeetrini vedanud Kuslapi klubikaaslane Sille Puhu 28.33,8-ga. “Alguses pelgasin pimedust, et äkki ei näe tähistusi ja auke, aga kuna rattur sõitis valgustusega ees, siis probleeme ei tekkinud,” rääkis Kuslap.

Pärast Tartu Linnamaratoni 10 km jooksul diskvalifitseerimist oli tal jooksutuju täiesti kadunud ja läks seda Õhtujooksule taastama, mis ka õnnestus. “Kuna suunaja läks Krooniaia silla juures kuhugi ära, siis pundis jooksime valesti ning sinna see tõenäoline poodiumikoht läks. Seetõttu tundsin ka Õhtujooksul väikest hirmu eksimise ees, ega see niipea kao,” meenutas Kuslap. Naistest sai kolmanda koha Õhtujooksul Triinu Bergmann (SK ProRunner) 29.58,5-ga.

Õhtujooksu 4. etapi tulemused