Õhtujooksu esimese etapi võitsid Olavi Allase ja Birgit Pihelgas

Olavi Allase Õhtujooksu võitjana finišisse jõudmas. Foto: Märten Osijärv

Eile õhtul tehti Tartus algust tänavuse Õhtujooksu sarja esimese etapiga, mille 7,3 km pikkuse distantsi võitsid mullune sarja võitja Olavi Allase ja esimest korda sel üritusel osalenud Birgit Pihelgas.

Raja algus ja lõpp olid samad kui mullu, aga kuna kaarsild on remondis ja seda ületada ei saanud, siis seal tuli jooksjatel veidi teisiti joosta. Kergejõustikuklubi Järvala esindaja Olavi Allase jõudis Tartu laululava kaare juurde, kust anti ka start, tagasi ajaga 23.57. Teise koha sai Rauno Reinart (SK ProRunner) 24.38-ga.

“Jooksime pool maad Raunoga koos, kuid viimasel silla ületusel jäi ta maha. Peale seda hoidsin oma rütmi ja jälgisin seljatagust. Võit tuli suhteliselt kergelt. Ainult tuul oli pisut tugev,” ütles Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Järgmisel etapil ta kaasa lüüa ei saa, küll aga plaanib ülejäänud kolmel etapil osaleda.

Rauno Reinart pidi võtma veidi rahulikumalt, sest Kõrvemaa jooks andis veel jalgades tunda. Kolmandaks tuli Õhtujooksul tänavu oma esimese stardi teinud M40 vanuseklassi parim Eesti laskesuusakoondise treener Indrek Tobreluts, kes kaotas Rauno Reinartile vaid kuue sekundiga (24.44).

“Viimase võistluspingutuse tegin viis kuud tagasi. Ega mul kerge ei olnud,” ütles Tobreluts ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kolm korda nädalas tõmbab endine laskesuusataja ikka jooksutossud jalga. “Suvel soovin jooksujala võistlustega vähe reipamaks saada. Keskmine kilomeetri aeg (3.23) tuli ikka üsna kehva,” ei olnud Tobreluts endaga rahul.

Naistest võitis Õhtujooksu esimese etapi üldarvestuses 10. kohal finišisse jõudnud Birgit Pihelgas ajaga 27.55. Ta võttis jooksu eesmärgiga testida end 1. mail toimuvaks ümber Viljandi järve jooksuks, kus teeb kaasa esimest korda. Teiseks tuli Minna Kuslap (SK Jooksupartner) 30.54-ga ja kolmandaks Marianne Haug 31.02-ga.