Õhtujooksu teise etapi võitsid Rauno Reinart ja Birgit Pihelgas

Õhtujooksu teise etapi start aasta eest. Foto: Märten Osijärv

Eile õhtul peeti Tartus Õhtujooksu teine etapp, mille start anti Võru tänaval Ringtee postkontori lähistel. 7,3 km pikkuse distantsi võitis meestest spordiklubi ProRunner esindaja Rauno Reinart. Naistest võitis teise etapi järjest Birgit Pihelgas.

Esimesel etapil Olavi Allase järel teine olnud Rauno Reinart läbis võitjana distantsi ajaga 24.23,7. “Võit tuli kindlalt. Esimesed kaks kilomeetrit jooksin koos Karel Viigipuu ja Rainer Nisloniga, siis tegin kiirema kilomeetri 3.03-ga, millega tuli turvalise edumaa sisse. Edasi tuli mul lihtsalt kohta hoida ja oma jooksu teha,” ütles Reinart ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kuna vahepeal vaevas teda haigus, siis parem enesetunne alles hakkab jooksumehel tagasi tulema. “Eilne jooks oli plaanis tugeva trenni eest ega pidanud mitte täitsa tühjaks jooksma,” lisas Reinart.

Kui Olavi Allase oleks ka Õhtujooksu teisel etapil osalenud, tulnuks Reinartil leppida paratamatult teise kohaga. Allase ei saanud seoses mujal võistlemisega Õhtujooksu teisel etapil kaasa teha. Seekord sai teise koha Karel Viigipuu ajaga 25.06,3. Kolmas koht kuulus jällegi ProRunneri jooksjale. Selle võttis esimesel etapil 5. koha saanud Rainer Nisloni ajaga 25.52,0.

Naistest võitis Õhtujooksu teise etapi järjest üldarvestuses 11. kohal finišeerinud Birgit Pihelgas (Petersport) ajaga 27.29,0. Teisena lõpetas Sille Puhu (SK Jooksupartner) 29.14,5-ga ja kolmandana tema klubikaaslane Minna Kuslap 29.36,3-ga.

Õhtujooksu kolmas etapp on kavas 30. augustil.