Keskmaajooksja Olavi Allase treenib nüüd Endel Pärna juhendamisel

VILJANDI, EESTI,241SEP17 Saarepeedi Mägede jooks. Olavi Allase. ELMO RIIG/SAKALA
Olavi Allase. Foto: ELMO RIIG/SAKALA/SCANPIX

Keskmaajooksu distantsidel Eesti meistrivõistlustel mitmel korral esikolmikusse jõudnud Olavi Allase vahetas treenerit ning alustas harjutamist Endel Pärna käe all, et toppama jäänud arengusse uuesti värksust tuua.

Allase harjutab Endel Pärna juhiste järgi oktoobri algusest ja püüab enda jaoks uue treeningsüsteemiga harjuda. “Tundsin, et vajan arengus edasi minemiseks muutusi. Lisaks elan nüüd juba mitu aastat Tartus, aga eelmine treener Leonhard Soom tegutseb Türil. Seetõttu jäi suhtlemine ja kontakttreeningute arv väga väikeseks. Endel on peaaegu kõik põhitrennid kohal,” põhjendas Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile treeneri vahetust.

Lisaks saab Allase mingi hulga treeninguid teha koos Eesti praeguse parima keskmaajooksja Andi Noodaga. “See on hea, sest tugevam treeningpartner aitab mul edasi areneda. Enne olin nagu üksik hunt, kes ajas oma asja, aga see nüristas vaimu,” tunnistas Allase.

Klubi mees praegu vahetama ei hakka ning võistleb ikka edasi kergejõustikuklubi Järvala ridades. “Esialgu ma Tartu Kalevisse ei lähe, sest see ei anna mulle eriti midagi juurde. Teatejookse ma niikuinii joosta ei saaks. Pigem jään austusest oma koduklubi Järvala ja treener Soomi vastu ikkagi Järvalasse, sest minu arvates on lahe, kui sportlased hoiavad au sees seda, kust nad ise pärit on,” leidis Allase.

Andi Noodale meeldis väga, et Olavi Allase temaga samasse punti treenima tuli. “On näha, et rasket trenni ta ei karda ning võtab sporti väga tõsiselt. Siiani tegin kõik staadioni ning mahu trennid üksi, aga nüüd saame suuremalt jaolt koos treenida. Käime mõlemad ka treeningute kõrvalt metsas mootorsaagide ning machetedega ÜKE-t ja aeroobset mahtu tegemas. Läheneme asjadele konkreetselt ja tugeva trenni kõrval on suur rõhk ka füüsilisel tööl värskes õhus,” lausus Noot.

Treener Endel Pärn pakkus, et Olavi Allase on võimeline jooksma 1500 m ajaga 3.45 ja 800 m 1.52-ga. “Ta on Andiga juba varem koos jooksnud, mistõttu vastupidavus läinud paremaks. Seda näitab ka Kirna-Türi jooks, mida on alla 20 minuti jooksnud kolm meest – Andi Noot, Keio Kits ja Olavi Allase,” ütles Pärn.