Olavi Allase võitis ka Õhtujooksu kolmanda etapi

Olavi Allase (punases särgis) jooksmas Õhtujooksul. Foto: Tarmo Haud
Olavi Allase (punases särgis) jooksmas Õhtujooksul. Foto: Tarmo Haud

Eile toimus MTÜ Meeleolusport organiseerimisel Tartus Õhtujooksu 3. etapp, mille võitis nagu ka varasemad esimesed kaks etappigi kergejõustikuklubi Järvala esindaja Olavi Allase.

Start anti kell 19.19 Tartu Ringtee postimaja lähistel Võru tänaval. Allase läbis 7,3 km pikkuse distantsi ajaga 24.17. “Kuna ilm oli vihmane ja tuuline, siis otsustasin kohe, et vähemalt pool maad jooksen pundis,” rääkis Olavi Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Nii võttiski algul tempo tegemise enda peale Sander Hannus. Pärast teist kilomeetrit hakkas Rauno Reinart tempoga mängima, kõigutades kiirust 3.15-3.35 vahel kilomeetri kohta.

Kui joostud sai neli kilomeetrit, läks Allasel niiöelda tõmbamiseks. Ta kattis viienda ja kuuenda kilomeetri vastavalt 3.01 ja 3.03-ga. “Sellega sain ca 50 m pikkuse vahe sisse, mida ma ka hoidsin. Lõpus viimase kilomeetri tulin rahulikult, sellepärast vähenes ka vahe viie sekundi peale,” ütles Allase. Viis sekundit pärast teda jõudis finišisse Rauno Reinart (ProRunner). Kolmanda koha sai Karel Hussar 24.29-ga. Alla 25 minuti suutis joosta ka neljandana lõpetanud Sander Hannus (EMÜ SK). Tema aeg 24.36.

Olavi Allase on Õhtujooksu neljast etapist nüüdseks võitnud juba kolm ja juhib ka sarja kokkuvõttes liidrina. Viimase, neljanda etapi kohta ta võitu ennustama ei hakanud. “See toimub novembri lõpus, siis on mahuperiood täies hoos. “Kindlasti ma ei hakka selle võistluse jaoks eraldi valmistuma, tuleb, mis tuleb. Samuti sõltub kõik ka ilmast, äkki on siis juba lumi maas, mis teeks jooksu üpriski huvitavaks,” märkis Allase. Novembris osaleb ta ka Tartu jooksusarja viimasel osavõistlusel – Tartu Novembrijooksul, kus kaitseb sarja teist kohta.

Naistest võitis Õhtujooksu 3. etapi Kristel Sibul orienteerumisklubist Kobras ajaga 28.51. Tema juhib ka kolme etapi kokkuvõttes. Teine koht kuulus Minna Kslapile 29.41-ga. Kolmandaks osutus N40 vanuseklassi parim Siiri Pilt (TÜ ASK Fitnessklubi) ajaga 31.59. Õhtujooksu viimane, 4. etapp toimub 23. novembril.

Õhtujooksu idee sündis 2015. aastal sügisel Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna õppekavva kuuluva aine “Spordijuhtimise alused” raames, kus tudengitest moodustatud grupp pidi välja mõtlema spordiürituse ning selle ka kursuse töö raames ellu viima. Esimene võistlus toimus möödunud aasta 25. novembril Tartu Õhtujooksu nime all. Esimesest jooksust võttis osa 250 võistlejat ning positiivne osalejate poolne tagasiside andis tudengiprojekti meeskonnale indu juurde. Sel aastal sündis otsus korraldada Õhtujooks juba 4-etapiline.

Õhtujooksu 3. etapi tulemused