Olga Andrejeva sai Tais jooksufestivali maratonil 3. koha

Olga Andrejeva Phukethoni maratoni autasustamisel. Korraldajate foto
Olga Andrejeva Phukethoni maratoni autasustamisel. Korraldajate foto

Spordiseltsi Sparta liige Olga Andrejeva saavutas täna Tais Aasia jooksufestivali Phukethon raames peetud maratonil naistest 3. koha ajaga 3:02.41.

Maratoni võitis jaapanlanna Azusa Nojiri tulemusega 2:54.07. Teisena lõpetas enne Andrejevat hiinlanna Wang Ting ajaga 3:01.48.

Olga Andrejeva sõnul alustas ta maratoni rahulikult eliitgrupi lõpus, kuna ei teadnud, kuidas keha palavale ja niiskele ilmale reageerib. Maratoni algus näitas termomeeter +25 kraadi sooja, kuid edasi tõusis veelgi, sest päike tuli välja. “Veidi enne poolt maad algasid rasked tõusud, mis võtsid veidi jalad läbi. Taastusin nendest järgnenud kahe kilomeetriga rahulikuma jooksuga,” rääkis Andrejeva ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Pärast seda tõstis ta kiiruse endisele tasemele.

30. kilomeetril jõudis Andrejeva järgi kahele hiinlannale. Ühest õnnestus tal mööda saada, kuid teine tegi kiirenduse ja hakkas eest ära minema. “Lisasin tempot ja üks kilomeeter enne lõppu sain talle järgi ning jooksin mööda. Nii tõusin kolmandale kohale,” ütles Andrejeva. Maratoni ajal tal krampe ei tekkinud, aga kõht läks lahti, mistõttu pidi kolm korda võsas käima. “Jäin jooksuga väga rahule, sest see on mu esimene maraton palava ilma ja suurte tõusedaga. Sain aru, et mul on hea kuumataluvus,” veendus Andrejeva.

Tema klubikaaslane Raivo Alla sai meestest 5. koha ajaga 2:46.01. “Kehaseisundi tõttu teadsin, et tuleb joosta aeglases ja võimalikult ühtlases tempos, juua võimalikult palju – see õnnestus mul hoopis paremini kui tavaliselt, kuna mingeid sportlikke ambitsioone sellele maratonile ei sättinud. Päris raskeks läks alles 38. kilomeetrist, eriti pärast seda, kui tuli teha 500 m eksirännak maratonirajalt 40 km paiku. Igatahes läks maraton ise tunduvalt paremini kui olin arvanud – viimase nelja nädala jooksul olen säärejamade tõttu saanud kaks korda joosta, ülejäänu on omalooming trenažööridel,” lausus Alla.

Maratoni võitis jaapanlane Hiroki Kai tulemusega 2:29.37.

Phukethoni maratoni tulemused