Olga Andrejeva võitis Eestist Lätisse kulgenud Mulgi maratoni

Olga Andrejeva Mulgi maratoni autasustamisel poodimu kõrgeimal astmel. Foto: Taavi Tambur
Olga Andrejeva Mulgi maratoni autasustamisel poodiumi kõrgeimal astmel. Foto: Taavi Tambur

Olga Andrejeva võitis täna Viljandimaalt Karksi-Nuiast alanud ja Lätis Ruhjas lõppenud Mulgi maratoni.

Adrejeva finišeeris üldarvestuses 6. kohal ajaga 3:11.41. Järgmist naist tuli oodata pool tundi. Teisena jõudis pärale lätlanna Inga Kapina tulemusega 3:42.46 ja kolmandana tema kaasmaalane Sigita Vace 3:43.06-ga.

“Läksin martaoni jooksma eesmärgiga teha üks korralik pikk treening, püüdsin terve distantsi hoida ühtlast pulssi, mis ka õnnestus. Mägisem lõpuosa ja lisaks kaks kilomeetrit kruusateed väsitasid siiski jalgu korralikult. Aja peale ma täna ei jooksnud, sest nädala pärast toimuvad Eesti meistrivõistlused,” ütles Andrejeva ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Meestest võitis Mulgi maratoni lätlane Janis Viškers ajaga 2:32.12. Teisena lõpetas Morthen Saetha 2:47.57-ga ja kolmandana taas lätlane Dainis Limanans 2:49.35-ga. Parima eestlasena sai Margus Luhtoja 4. koha tulemusega 2:50.15.

“Läksin hea tundega rajale, arvestasin sellega, et ei pruugi lõpuni kesta, kuna kaks nädalavahetust on liikumises oldud. Kuni 30 kilomeetrini kulges kõik kontrolli all, olin kolmas ja enamvähem rekordigraafkus, kuid siis hakkas tõusudele minnes olemine pehmemaks minema, ei suutnud enam tempot alla 4 minut kilomeetrile hoida,” tunnistas Luhtoja.

Edasi plaanis ta kuidagi lõpuosa ära kannatada. Kui finišisse jäi vähem kui kaks kilomeetrit, läks tagant tulnud mees Luhtojast mööda, napsates tema ees viimase auhinnalise koha. “Muidu võib ja olengi päevaga rahul, sest jooksin oma selle aasta parima maratoniaja,” märkis Luhtoja.

Leesti-Läti piiril Ungurijas alanud ja samuti Lätis Ruhjas lõppenud poolmaratoni võitis lätlane Dmitrijs Serjogins ajaga 1:08.23 kaasmaalase Kristaps Berzinši (1:13.20) ees. Parima eestlasena sai Ülari Kais 3. koha ajaga 1:17.43. “Plaan oli võimalikult kergelt võimaikult kõrge koht võtta, algusest peale kontrollitud jooks,” sõnas Kais.

Naistest võitis poolmaratoni lätlanna Karīna Helmane-Soročenkova 1:27.53-ga. Teine lätlanna Kitija Valtere 1:31.23-ga ja kolmas Katre Härm 1:35.12-ga.

Mulgi maratoni tulemused