Olümpialane Evelin Talts Albu sügisjooksul kiireim naine

Evelin Talts koos tütre Arabellaga poodiumi kõrgeimal astmel. Foto: Leho Kesk
Evelin Talts koos tütre Arabellaga poodiumi kõrgeimal astmel. Foto: Leho Kesk

Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses viidi täna maastikul läbi 23. Albu sügisjooks, mille 10 km distanstil osutus kiireimaks naiseks juuli algul teist korda emaks saanud ning pärast seda uuesti jooksurajale naasnud olümpiamaratoonar Evelin Talts.

Üldarvestuses kuuendaks platseerunud Taltsi lõpuaeg oli täna 42.09. “Ikka raskeks läks. Keha pole harjunud pingutamisega. Raske rada ka, aga iga trenni ja võistlusega saan järjest tugevamaks. Ise jäin rahule. Mulle maastik sobib ja sain jälle võistelda,” kommenteeris Talts ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

“Ega mul mingit vormi praegu pole. Nõrk olen, aga see ka normaale, sünnitasin alles 2,5 kuud tagasi ja beebi nõuab praegu ikkagi oma,” märkis Talts, kes treenib praegu niipalju kui nendes oludes võimalik. Tütart Arabellat ta tänasel jooksul vankriga ees ei lükanud, sest rada kulges vahepeal päris metsas. Oma järgmise stardi teeb Evelin Talts 9. oktoobril Rabajooksul, mida peab enda koduseks jooksuks.

Meestest võitis jooksu Tauno Hang ajaga 36.34. Teisena lõpetas Marek Salla 37.54-ga. Kolmanda koha sai trepijooksudelt esikohtade noppimisega silma paistnud Rauno Tiits 38.57-ga.

Albu sügisjooksu tulemused