Ööjooks ja Energiajooks vahetavad toimumise ajad

Ööjooksu start 2013. aastal. Foto: Ain Liiva
Eesti linnajooksude sarja kuuluvad kaks osavõistlust Rakvere Ööjooks ja Narva Energiajooks vahetavad järgmisel aastal toimumise ajad. Energiajooks leiab aset 14. juunil ja Ööjooks 16. augustil. 
“Tulime vastu Rakvere linnavalitsusele, kes soovis juba mitmendat hooaega, et täidaksime oma sündmusega linna kultuurikalendrit täiendavalt. Ühest küljest suund, teisest küljest võimalus. Oleme juba algusest peale näinud ette, et lõpliku arendusena tuleb Ööjooks viia pimedale ajale ehk niiöelda tõelisesse Ööjooksu elementi. Kasutasime olukorra enda kasuks ära,” selgitas Jooksuportaalile MTÜ Rakvere Maraton juhatuse liige Marko Torm, kes on olnud seni Ööjooksu peakorraldaja. Sarnaselt Rakverele toimuvad kõik Euroopa suured Ööjooksud augusti või varasügise pimeduses. Nii Helsingis, Stockholmis, Tel-Avivis kui Viinis. Mis puudutab poolmaratoni Eesti meistrivõistlusi, siis need peaksid endiselt toimuma Narvas. “Me ei ole juhatuses võtnud seda otsust vastu, et taotleme neid endale,” ütles Marko Torm. 
Ööjooksu ühe olulise muudatusena lisanduvaid mahupiirangud. Igale distantsile (5 km, 10 km ja 21,1 km) luuakse piiratud arv kohti. Osavõtukohad sündmusele ja soovitud distantsile tagatakse kiireima registreerumise põhimõttel. Novembri keskpaigas muudetakse avalikult kättesaadavaks ka Ööjooksu uue veebirakendus, mille kaudu registreerimine uuele Ööjooksule käivitub 2. detsembril.
JOOKSUPORTAAL