Ööjooksu kehtestatud särginõue paneb jooksjad sundseisu

2013. aasta ööjooksu start, kus võis näha palju erinevaid särke. Foto: Eesti Ööjooks
Järgmise aasta 16. augustil Rakveres toimuva neljanda Ööjooksu stardikoridori ja jooksule pääsevad ainult Ööjooksu 2014 ametlikus särgis ning numbrit rinnal kandvad osalejad. Seega saab Ööjooksust esimene jooks Eestis, kuhu jooksja oma särgiga starti ei pääse. Ometi tekitab taoline korraldajate poolne nõue jooksjates vastukaja, sest nad ei pea otsust põhjendatuks.
“Mõistame, et uued asjad tekitavad alati küsimusi ja erinevaid mõtteid. Oleme liikunud oma sündmusega algusest peale selles suunas ja nüüdseks otsustanud sammu ära teha,” ütles Jooksuportaalile Ööjooksu pressiesindaja Kristel Kitsing. Sarnast põhimõtet ei ole rakendatud tema sõnul Baltikumis, kuid on tehtud mujal Euroopas ja edukalt juba aastaid. “Eesti Ööjooksu tiim on käinud tutvumas parimate praktikatega Viinis, Stockholmis ja Helsingis. Asi toimib,” täheldas Kitsing. Ta on veendunud, et 2014. aasta särgiga jäädakse väga rahule. “See tuleb kerge, õhuline ja hea,” märkis Kitsing.
Jooksjates on Ööjooksu särgi kandmise kohustus tekitanud vastakaid arvamusi. Tänavu Ööjooksu poolmaratoni distantsil teise koha saanud Viljar Vallimäe sõnul ta särgi kohustuse pärast jooksmata küll ei jätäks, kuigi korraldajate otsust ta kahe käega ei toeta. “Spordi seisukohast ei ole see õige. Sporti tuleks vaadata laiemalt. Jooksjatel on oma klubid ja kokkulepped sponsoritega,” rääkis Vallimäe Jooksuportaalile. Vallimäel endal kokkulepet särgi kandmise osas toetajatega ei ole, kuid tal ei ole praegu veel selge kas Ööjooks järgmisel aastal tema plaanidesse kuulub.  
Harrastaja Kaido Vetevoog, kes peab Ööjooksu üheks oma lemmikjooksuks, kavatseb särgi nõude tõttu jooksust loobuda. “Minu jaoks on sellise otsuse ajend mõistmatu. Aga kuna mind uute reeglite kohaselt mulle sobiva särgiga enam starti ei lasta, siis katkeb mul sellel jooksul osalemise traditsioon,” kirjutas Vetevoog oma blogis. Ööjooksu juhendist saab lugeda, et 5 ja 10 km distantsi registreerumishinnas sisaldub puuvillane T-särk ja 21,1 km puhul hingavast materjalist võistlussärk.
JOOKSUPORTAAL