Ööjooksu tunnuslauluks valiti “Sportlane”

Kuu aega kestnud Ööjooksu tunnuslaulu konkursi võitjaks kuulutati Rakverest pärit Tony Kolesnyku laul „Sportlane“.

Rakvere Kultuurikeskus ja Eesti Ööjooksu korraldaja MTÜ Rakvere Maraton korraldasid konkursi „Ööjooksu laul 2012“, et leida tunnuslugu Lääne-Virumaa suurimale spordiüritusele. Valitud laulu abil soovitakse tutvustada ja reklaamida Ööjooksu Eestis ning läbi kaasakiskuva ja lööva muusika.

“Võitja lugu eristus teistest väärt esitustest oma energilisuse poolest,“ räägib Ööjooksu peakorraldaja ja žürii liige Marko Torm. “Soovime selle looga süstida indu ja jõudu kõikidesse üle kolme tuhandesse osalejasse, kes Ööjooksu õhtul 8. juunil Rakvere Keskväljakul stardis kibelevad. “Sportlane” kannab Ööjooksule sarnast emotsiooni: positiivsus, eneseületus ja kodulinn Rakvere.”

Ööjooksu tunnuslaulu “Sportlane” sõnade ja viisi autor on 33 aastat vana Rakverest pärit Tony Kolesnyk. Võitjatele tagatakse tasuta stuudioaeg loo salvestamiseks ning lugu tuleb ettekandmisele 8. juunil Rakvere Keskväljakul toimuval Ööjooksul. Lugusid hindas žürii, kuhu kuulusid Rakvere Kultuurikeskuse juhataja ja mitme koori dirigent Keio Soomelt, muusikapedagoog ja Rakvere Linnaorkestri liige Peep Pihlak, Green Christmas rock festivali peakorraldaja Märt Truman ja Eesti Ööjooksu meeskonna juht Marko Torm.

Ööjooksu näol on tegemist Eesti lähiajaloo osavõturekordiga traditsiooniliste jooksuüritustega Lääne-Virumaa pealinnas, Rakveres, mis tõi eelmisel aastal avastarti 2274 täiskasvanut ja 249 last.