Orienteeruja Raido Mitt edestas Pulli järve jooksul tippsuusatajaid

Jooksu võitja Raido Mitt (keskel) koos tippsuusataja Raido Ränkeli ja Anti Puustusega autasustamisel. Foto: Võrumaa Spordiliit
Jooksu võitja Raido Mitt (keskel) koos tippsuusataja Raido Ränkeli ja Anti Puustusega (paremal) autasustamisel. Foto: Võrumaa Spordiliit

Võrumaa pikamaajooksusarja 4. etapina toimus täna õhtul Missos 13. ümber Pulli järve jooks, mille 7,2 km pikkuse põhidistantsi võitis Raido Mitt Sparta Spordiseltsist, kes edestas isegi Eesti suusakoondise mehi.

„Jalad olid head. Kuna tegemist minu tänavuse esimese jooksuvõistlusega, siis lõpus spurtida ja tugevat pingutust teha ei jõudnud,“ ütles Mitt Jooksuportaalile. Seni on ta rohkem võistelnud orienteerumises, viimati mai lõpus Euroopa meistrivõistlustel. „Olen harjunud jooksma kitsastel ja pehmetel radadel.“

Et suusakuulsused selja taha jäid, ei tulnud Raido Mitile üllatusena, sest on ka varemgi nendega rinda pistnud ja neid hea vormi korral edestanud. Mehe sõnul peitub tema edu saladus targas treenimises ja rohkem kvaliteedile rõhudes, mitte kilomeetreid taga ajades. Raido Miti treener on varem Eesti paremikku kuulunud naisjooksja Maile Mangusson.

Ümber Pulli järve põhidistantsi jooksjatel tuli läbida kaks ca 3,6 kilomeetri pikkust ringi. Esimesel ringil püsis juhtgrupis viis jooksjat. Kaks kilomeetrit enne lõppu said Raido Mitt, Raido Ränkel ja Anti Puustus teistel eest ära. Uuesti metsavahele minnes jäi Puustus maha, kuid jõudis pool kilomeetrit enne finišit liidritele uuesti järgi. „Korraks proovisin seal, aga kuna Ränkel asus nii lähedal, võtsin hoo maha. 300 meetrit enne lõppu spurtisin uuesti ja siis sain vahe sisse,“ kirjeldas Raido Mitt jooksu käiku.

Ta võitis jooksu ajaga 24.26. Teisena lõpetas 3,9 sekundilise kaotusega teine, suusatajana tuntud Raido, perekonnanimega Ränkel, kes esindab Võru Suusaklubi. Võrumaa pikamaajooksude sarja juhtiv Anti Puustus (KJS Sakala) pidi seekord leppima kolmanda kohaga ajaga 24.36,5. Ümber Pulli järve jooksul osales teisigi suusakuulsusi. Karel Tammjärv sai 6. koha ajaga 25.48,6 ja tema järel Andres Veerpalu 7. koha ajaga 26.27.

Naistest võitis ümber Pulli järve jooksu põhidistantsi orienteeruja Annika Rihma (Audentese SK) ajaga 28.28. Teiseks naiseks osutus samuti orienteeruja Kristel Sibul (OK Põlva Kobras) ajaga 28.44,9. Kolmas oli Johanna Ardel (SK Beavers) 29.24,9-ga, lõpetades vahetult enne oma isa Veiko Ardelit, kes sai M50 vanuseklassis teise koha. Kokku lõpetas jooksu põhidistantsi 274 osalejat, neile lisanduvad poole lühemal, 3,6 km pikkusel jooksul ja lastejooksudel osalejad. Kui eelmisel aastal tuli lõpetajaid kokku 472, siis sel aastal 86 rohkem ehk 558.

Võrumaa pikamaajooksusarja 5. etapina on 3. juulil kavas Rõuge kuue järve jooks.

Ümber Pulli järve jooksu tulemused

JOOKSUPORTAAL