Orienteerujate EST-LAT liigas toimub tõeliselt piiriülene võistlus

1. ja 2. juunil peetakse orienteerujate EST-LAT liiga 5. ja 6. etapp sprindivõistlusega piirilinnas Valgas ning lühirajavõistlusena Sakala kõrgustiku lael Rutu mägedes.

Reedeõhtune sprindivõistlus stardiga Pedeli virgestusalalt kannab auga välja kahe riigi ühise liiga tiitli, kuna võistlusrajad on planeeritud Valga-Valka kaksiklinna territooriumil korduvalt ületama Eesti-Läti piiri, et mõlemast riigist pärit võistlejail oleks võimalus tunda kodumaastiku eelist. Meeste põhiklassis on stardijoonel värske Balti meister Timo Sild (Eesti Kaitsejõudude SK) ja liiga liider Taivo Timmusk (Hiiumaa Orienteerujate Klubi), kellele pakuvad konkurentsi mitmed Läti ja Eesti koondislased.

Laupäeval jätkub EST-LAT liiga Viljandimaal Rutu mägedes OK Westi korraldusel 6. etapiga, mis on ühtlasi ka Eesti meistrivõistlusteks lühirajal. Rutu mägede liigestatud reljeef ja raske läbitavus on võimaldanud rajameistril planeerida keerukad rajad, mis panevad proovile üle 500 võistlusele registreerinud Eesti ja Läti orienteeruja võimed. Kõikides vanuseklassides on kohal meie parimad, eesotsas koondislastega.

Mõlema võistluse eel on kõigil huvilistel võimalik saada võistluskeskuses orienteerumise algõpet ning läbida näidisrada. Samuti on võimalik mõlemal päeval joosta kohapealse registreerimisega avatud radadel.

Eesti-Läti orienteerumisliiga on osa Eesti ja Läti alaliitude projektist „Est-O-Lat League“, mille peaeesmärgiks on uuendada orienteerumisspordi traditsioone ja tagada spordiala jätkusuutlikkus Eesti-Läti piirialadel. Projekti kestus on 24 kuud, selle tegevused jätkuvad mõlemas riigis 2012. aasta augustini.