Orienteerumise pika raja Eesti meistrid on Kristo Heinmann ja Evely Kaasiku

Pika distantsi meeste esikolmik. Foto:
Pika distantsi meeste esikolmik. Foto: OK Kobras

Orienteerujate hooaja viimasel kodumaisel tiitlivõistlusel, Eesti meistrivõistluste pikal rajal tulid Põlvamaal Veskimõisas meistriteks Evely Kaasiku (OK JOKA) ja Kristo Heinmann (OK Ilves).

Naiste 13,6 km 32 kontrollpunktiga  rajal järgnesid Kaasikule (2:03.21) Eleri Hirv (OK Võru; 2:08.27) ja Margret Zimmermann (OK Kape; 2:11.27). Nii Kaasiku kui Hirv tunnistasid finišis, et pikk hooaeg on olnud väsitav ning jooksuvorm ei olnud enam see, mis kuu aega tagasi. Tehnilise poolega sai aga Kaasiku paremini hakkama, nii et finišisirgel võis ta endale lubada lausa kõnnisammu.

Meeste rada 23,7 km, 41 kontrollpunktiga rajal kärisesid vahed finišiks veelgi suuremaks: pikalt Heinmanni (3:08.40) tempos püsinud 24-aastane Reigo Teervalt (Värska OK Peko; 3:36:00) hakkas raja teises pooles väsimuse foonil vigu tegema ning jäi lõpuks kolmandaks, lastes endast mööda 44-aastase Rain Eensaare (EKJ SK; 3:20.51). Ühistardist kulgenud võistlusele oli registreerunud viimaste aastate suurim osalejaskond, üle 300 orienteeruja.

Rajameister Raido Mitt (OK Põlva Kobras) oli väga nõudlikule 2016.aasta Balti meistrivõistluste maastikule teinud tõeliselt põnevad mitme hajutuspunktiga rajad, mis said kiidusõnu nii eliitklasside võistlejatelt kui teiste klasside jooksjatelt. Võistlused korraldas OK Põlva Kobras, kes kokku korraldas sel aastal viied Eesti meistrivõistlused. Läbi aastate on OK Põlva Kobras Eesti meistrivõistluste pikal rajal korraldanud nüüd samuti viis korda.

 Selle aasta meistrivõistlused olid viimase kümne aasta jooksul kõige osavõturohkemad. Stardiprotokolli kanti 306 orienteerujat, eelmisel aastal 212. Kui eliitklassides jäi osalejate arv stabiilselt kümne juurde, siis noori 16 klassides ja mehi vanemates võistlusklassides oli palju rohkem. Kõige rohkem osalejaid JOKA klubist (29), järgnes korraldaja klubi Põlva Kobras (25) ja OK Võru (24) osalejaga.

Eesti meistrivõistluste pika raja tulemused