Otepää jooksutuuri avaetapi võitis Hasso Paap

Hasso Paap üritab joosta võimalikult energiat säästvalt.
Täna alanud kolmepäevase Otepää jooksutuuri 10 kilomeetri pikkuse avaetapi võitis Hasso Paap, kes jõudis Tehvandi staadionile finišisse ajaga 36.07,8. Teisena lõpetas Emumäe jooksu võitja ja tõusudel end heast küljest näidanud Hardo Reinart, kaotades etapi võitjale 20 sekundiga. Kolmanda koha sai Olari Orm ProRunneri tiimist täpselt 37 minutiga.
“Rada oli väga raske – lisaks tõusudele keerulised ja järsud laskumised,” rääkis tänase etapi võitja Hasso Paap Jooksuportaalile. Kaks esimest kilomeetrit jooksis ta 4-5 liikmelises juhtgrupis. Pärast seda tegi Paap väikese kiirenduse ja sai 10-sekundilise vahe Hardo Reinartiga sisse ning suutis edumaad hoida lõpuni. “Üritasin võimalikult palju energiat kaheks järgmiseks päevaks säästa,” sõnas Paap. “Nüüd on mul pisike edu sees ja saan Reinarti tempos joosta. Olari Orm on ka heas hoos sel hooajal. Üritan nautida jooksu, ilma ja ilusat Lõuna- Eesti maastikku,” lisas Paap.
Hardo Reinart tänavuse üldvõidu mõtteid veel maha matnud ei ole. “Mäed sobivad mulle,” ütles Reinart. Naistest võitis avaetapi Maris Tamm ajaga 45.29,8. Kuue sekundiga jäi temast maha Tea Pärnik. Võistkondade arvestuses käib esikoha pärast tihe rebimine treeningplaan.ee ja SK ProRunner vahel. Homme on jooksutuuril kavas Pühajärvel 17,2 kilomeetri pikkune teine etapp ja ülehomme Käärikul Kekkoneni rajal 15 km pikkune kolmas etapp.