Otepää jooksutuuri teise etapi võitis Olari Orm

Olari Orm osutus Otepää jooksutuuril ProRunneri esinumbriks. FOTO: KADILIIS KUIV

Pühajärvel joosti täna Otepää jooksutuuri teine etapp pikkusega 17,195 kilomeetrit. Etapi võitis SK ProRunneri ridadesse kuuluv Olari Orm ajaga 1:02.48. Talle kaotas vaid sekundiga avaetapi võitnud Hasso Paap (Ring FM/Adidas), kes jätkab kahe etapi kokkuvõttes liidrikohal. Kolmanda koha sai tänasel etapil eile teine olnud Hardo Reinart (treeningplaan.ee)1:03.13-ga.

Olari Ormi sõnul said otsustavaks viimaste kilomeetrite laskumised ja nendel väga kiirelt jooksmine. “Pidi küll viimaste meetriteni pingutama, aga järgi sain liidrile just tänu neile ja mõne meetri vahet ka isegi laskumiste abil,” rääkis Orm Jooksuportaalile. Homme üritab ta Hardo Reinartiga algul koos joosta. “Küll selgub kummale Kekkose raja reljeef paremini sobib,” täheldas Orm.

Orm, Paap ja Reinart jooksid esimesed 5-6 km täna kolmekesi koos, siis sai Paap taas 10-sekundilise edu konkurentide ees sisse. “Laskumistel oli täna raske, sest pistis kergelt. Orm jooksis just pikki laskumisi väga hästi ning püüdis mu 2 kilomeetrit enne lõppu kinni. Viimasel kilomeetril pikal laskumisel sai ta omakorda ca 7-8 sekundit edu, kuid viimasel 150 meetril suutsin kaotuse sekundiliseks vähendada,” vahendas muljeid tänaselt etapilt tuuri üldliider Hasso Paap.

Homme tuleb Kekkoneni matkarajal Käärikul huvitav viimane etapp, sest kolmel esimesel on veel võimalus Otepää jooksutuur võita. “Väsimus annab kõigil tunda. Määravaks saab taktika ja vaimujõud. Reinarti ja Ormi vahe on väga väike. Mina lähen homme endast kõike andma ja kui tuleb võit, siis olen väga rahul,” lausus Paap. Homse etapi pikkus on 15 kilomeetrit. Enne viimast etappi kaotab Hardo Reinart liider Hasso Paapile 45 ja Olari Orm 50 sekundiga.

Naistest võitis tänase etapi Maris Tamm ajaga 1:15.50. Tema jätkab ka kahe etapi kokkuvõttes naiste liidrina. Teisel kohal püsib täna ajaga 1:19.29 teine olnud Tea Pärnik. Kolmandana lõpetas täna Kadri Maasik 1:19.51-ga.