Otepää jooksutuuri võitsid Hasso Paap ja Maris Tamm

Jooksutuurist väsinud Hasso Paap medal kaelas jalgu puhkamas. FOTO: erakogu
Kolmest erineva pikkusega etapist (10 km, 17,195 km ja 15 km) koosnenud Otepää jooksutuuri üldvõitjaks tuli Hasso Paap, kes pidi täna Käärikul Kekkoneni matkarajal kulgenud viimasel etapil tunnistama vaid Sander Hannuse paremust. Naistest noppis üldvõidu kahel esimesel etapil parim olnud Maris Tamm.
Hannus võitis tänase, 15 kilomeetri pikkuse etapi ajaga 57.16,1. Hasso Paap kaotas talle 20 sekundiga, saades lõpuajaks 57.36,3. “Täna panin kohe stardist tempo peale, et ei läheks rahulikuks alguseks ja kõigil oleks raske. Sain taas väikese edu sisse, aga nelja kilomeetri jooksu järel jõudis Hardo Reinart järgi. Hakkasime koos tööd tegema ja vaheldumisi vedama,” meenutas viimase etapi kulgu Jooksuportaalile Hasso Paap. Mõlemal mehel oli raske. Kaks kilomeetrit enne lõppu jõudis neile järgi Sander Hannus, kes kohe ka möödus ning etapivõidu oma nimele vormistas. “Jooksin koos Reinartiga edasi. Viimasel tõusul 100 meetrit enne lõppu õnnestus mul temaga väike vahe sisse saada,” lisas Paap. Hardo Reinart lõpetas tänase etapi kolmandana, kaotades Paapile nelja sekundiga.

Maris Tamm võitis jooksutuuri vaatamata viimasel etapil juhtunud jala väänamisele.
FOTO: MALLOR MALMRE/JOOKSUPORTAALNaistest võitis viimase etapi ajaga 1:10.50 Tea Pärnik, kes edestas kahel eelmisel etapil võidutsenud Maris Tamme 33 sekundiga. Tamme lõpuaeg täna 1:11.23, kuid jooksutuuri kokkuvõttes kuulus talle ikkagi esikoht. “Eilsel Pühajärve etapil jooksin konkurentidega korraliku edu sisse. Täna oli plaan minna nendega koos, aga juhtus nii, et stardilaskumisel väänasin jala ja Tea Pärnik läks eest. Teadsin kohe, et see etapp on läinud, aga tuuri võiduks pidi ta mind üle 3 minuti edestama. Üritasin hambad ristis vahet mitte suuremaks lasta ja tundub, et õnnestus,” rääkis Maris Tamm Jooksuportaalile. Kuna ta osales eelmisel aastal ka Otepää jooksutuuril, siis teadis, kui ränk see tegelikult on. “Tõesti raske, aga kui hea on nüüd mõnel linnajooksul jälle startida, mitte ükski tõus enam ei murra,” sõnas Tamm. Naiste kolmandana jõudis täna finišisse Karmen Alnek ajaga 1:13.38.


Tiimide arvestuses võitis tänase etapi ajaga 3:00.05 treeningplaan.ee koosseisus Hardo Reinart, Veiko Sulev, Bert Tippi. 1.15 jäi neist maha SK ProRunner I võistkond (Viljar Vallimäe, Olari Orm, Pärtel Piirimäe, Tiit Oinus). Kolmas oli ajaga 3:05.20 Ring FM (Sander Hannus, Hasso Paap, Sander Lepik).


Otepää jooksutuuri võitis kolme etapi kokkuvõttes meestest Hasso Paap (Ring FM) koguajaga 2:36.35. Teiseks tuli Hardo Reinart (treeningplaan.ee) 2:37.23-ga ja kolmandaks Olari Orm (SK ProRunner) 2:37.49-ga. Naistest kuulus üldvõit Maris Tammele ajaga 3:12.45. Järgnesid Tea Pärnik 3:15.57-ga ja Karmen Alnek 3:20.40-ga.   

Otepää jooksutuuri 3. etapi tulemused
Võistkondade 3. etapi tulemused

Otepää jooksutuuri kolme etapi koondtulemused


JOOKSUPORTAAL