Ottawa 10 km maanteejooksul võidutsesid Desisa ja Tune

29. mail Kanadas Ottawas toimunud 10 km pikkuse maanteejooksu võitis meeste arvestuses etiooplane Lelisa Desisa (pildil) ajaga 28.08, naistest osutus kiireimaks samuti Etioopia jooksja Tire Dune 32.11-ga. Desisa ja Dune teenisid esikoha eest 5000 USA dollarit. Teist sama palju sai Dune juurde selle eest, et suutis enne mehi finišeerida. Naiste eliit startis 4 minutit ja 7 sekundit varem, kui anti meeste start.

Korraldajad lootsid, et tänavu sünnib Ottawas kas 10 km maanteejooksu maailma rekord, mis praegu on 27.01 (püstitatud keenlase Micah Kogo poolt 2009. aastal Hollandis) või lüüakse üle rajarekord 27.24 (autoriks 2009. aastal etiooplane Deriba Merga). Paraku sai 6. kilomeetril selgeks, et rekordit sel aastal ei sünni.

Kui rekordiüritust lootnud Deriba Merga võttis tempo alla, üritasid tema kaasmaalased jooksu võita, mis ka õnnestus. Lelisa Desisa järel sai teise koha Mohamed El Hashimi ajaga 28.11. 28.41-ga finišeerinud Merga pidi leppima kolmanda kohaga. Naistest läks kaksikvõit Etioopiasse. Dunele järgnesid Rehima Kudir 33.27-ga ja keenlanna Yvon Ngetich 33.30-ga.