Pääsküla raba 8. maraton toimus vaatamata suurele lumehulgale

Kui stardis said jooksjad natuke paremal pinnal joosta, siis enamus rajast kujutas endast lumes sumpamist. Foto: Ivar Tupp

Spordiklubi Haanja Rattamaratonid eestvedamisel toimus täna Pääsküla raba 8. maraton. Kuigi kaks päeva enne starti lükkas Erki Erm ATV-ga rajalt ära 25 sentimeetri paksuse lumekihi, tuli jooksjatel ikkagi sumbata öösel maha sadanud 10 sentimeetrises lumes.

“Neljapäeval lükkasime ATV-ga sahaga ühe ringi sisse ja saime üsna hea raja. Eile käisin puudevahelised lõigud käistisi sahaga üle. Täna hommikul tõusin eelaimusega kell 5 üles. Selgus, et veel 10 sentimeetrit oli maha sadanud,” rääkis Jooksuportaalile Pääsküla raba maratoni korraldaja Ivar Tupp. Kõigepealt pidi ta oma hoovi lumest puhtaks tegema, et üldse välja saada. “Jõudsime enne jooksu stardi-finiši paiga puhtaks lükata ning samuti ringi viimased 500 meetrit. Muu ring osutus parajaks “kartulimaaks”, kuhu polnud eriti jalga panna. Olukord muutus pidevalt. Jooksjad ise tegid jälgi lume sisse juurde. Siledat pinda ei tekkinud,” tõdes Tupp. Enne üritust saatis ta osalejatele igaks juhuks meeldetuletuse, et raja seis ei ole just kiita, kuid vaatamata sellele kogunes maratoni starti 29 ja poolmaratoni starti 26 kanget jooksjat.

Maratonidistantsi võitis meestest Mario Mustasaar (Sparta) ajaga 3:27.20. Üldarvestuses sai teise ja naistest esikoha venelanna Tatjana Sviridova 3:53.22-ga. Meestest platseerus teisele kohale Peeter Kand ajaga 3:54.49 ja kolmandaks jooksis Rain Airik (Trismile) 3:58.17-ga. Naistest saavutas teise koha Klarika Kuusk ajaga 4:01.56. Kolmas oli Kattri Reinula 4:20.21-ga.

Poolmaratoni võitis Sander Jürs (Sparta), kes suutis vaaatamata rasketele tingimustele läbida ainsana kilomeetreid alla 4 minuti, saades lõpuajaks 1:23.47. “Arvasin, et on raskem, aga väga hull siiski polnud. Võtsin algul paraja tempo. Kui oleksin kiiremini alustanud, oleksin ära kukkunud. Vahepeal raja keskel tundus küll nagu jookseks kartulivagude vahel, kuid raja lõpus järgnes langus ja sai kiirendada, mis tähendas kokkuvõttes ühtlast tempot,” mainis Jürs Jooksuportaalile. Kuna raja tingimused olid keerulised, võttis see jalalihased valuseks. “Sellise ilmaga niisama pikka jooksu ei tee, aga nüüd tuli natuke põnevam,” arvas Jürs. Teiseks tuli tema klubikaaslane Aleksandr Kuleshov 1:36.14-ga ja kolmandaks Ivar Lavrentjev (21 CC Triatloniklubi) 1:45.03-ga. Naistest kuulus esikoht vana-aasta heategevusmaratoni võitjale Liis-Grete Arrole ajaga 1:47.55.