Päästja Sander Kaur alistas trepijooksude valitseja

Kolm kiiremat meest. Vasakult: Rando Riks, Sander Kaur ja Rauno Tiits. Foto: Erkki Viljarand

Eesti trepijooksude karikasarja 4. etapina peeti eile õhtul Tallinnas SEB Panga peamajas trepijooks, kus päästjana töötav Sander Kaur alistas trepijooksude kuninga Rauno Tiitsi enda.

Lääne-Päästekeskuse päästja Sander Kaur jooksis 21. korrusele ajaga 1.16,4. “Otseselt trepijooksuks ma ei harjuta, kuid tegelen viis korda nädalas TFA trenniga (toughest firefighter alive) mis arendab suurepäraselt vastupidavust ja lisaks käin jõusaalis. Päästeametis selgitatakse igal aastal välja “kõrghoone kuningas”. Sel aastal on mul kõva tahtmine see tiitel endale saada. Sellepärast otsustasin osa võtta trepijooksu sarjast, hea trenni eest,” ütles Kaur ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. 1. aprillil kavatseb ta võistelda Tallinna teletorni trepijooksul päästjate klassis.

Teise koha sai SEB Panga trepijooksul Rando Riks tulemusega 1.24,0. Trepijooksude karikasarja liider Rauno Tiits pidi leppima seekord 3. kohaga. Tema suutis mööda treppe üles joosta ajaga 1.24,1. „Kõva mees, kes võitis. Võistlesin hullumeelse nädala pealt. Treeningutunde kogunes üle 15, laupäeval suusatasin Viru maratonil. Tegin kõike 5. mai nimel,“ lausus Tiits, viidates trepijooksu maailmameistrivõistlustele. SEB Panga trepijooksul sai ta enda sõnul niiöelda haamri 19. korrusel. „Kangestusin ära, jalad muutusid kangeks. Jõud lõppes,“ tunnistas Tiits.

Trepijooksude karikasarja järgmise etapina on 19. märtsil esmakordselt kavas trepisprint Raadiomajas, kus joostakse 11. korrusele. Tiits arvas, et seal ei saa tal sugugi kerge olema, sest tegemist on lühikese distantsiga ja vahed tulevad väga väikesed. “Arvasin, et seal suudetakse mind esimest korda edestada, aga see juhtus siiski varem,” märkis Tiits.

Naistest võitis SEB Panga trepijooksu Merlyn Valma ajaga 2.02,0. Napilt kaotas talle Liina Volmerson (2.02,7). Kolmandaks tuli Sigrid Turja (2.09,0).