Päästja Sander Kaur avas oma trepijooksu hooaja sprindi võiduga

    Sander Kaur Eesti Energia maja treppidel jooksmas. Foto: Bertil TarbeSander Kaur Eesti Energia maja treppidel jooksmas. Foto: Bertil Tarbe

Eile õhtul Tallinnas Eesti Energia peamaja kontorihoones toimunud trepijooksu võitsid oma tänavuse esimesel trepijooksul osalenud päästja Sander Kaur.

Kaur jooksis 14 korrusele ajaga 47,9, edestades teisena lõpetanud Lauri Ulmi koguni nelja sekundiga ja kolmanda koha saanud Rauno Tiitsi 5,5 sekundiga, mis on sprinti silmas pidades suur edu. “Mul pole õnnestunud töö tõttu kahjuks teistelt võistlustelt osa võtta, seekord juhtus vaba olevat, siis mõtlesin minna huvi pärast proovima kuidas mu tase on praegu. Endalegi üllatuseks läks päris hästi,” ütles Kaur ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

“Sprindid mulle sobivad. Ei ole väga saanud aega harjutada, trepijooksuks olen vaid paar korda jõusaalis trenažööril treeninud. Vahel käin ka koeraga jooksmas. Nädalas korra kaks üritan liigutada ikka, et mingitki vormi hoida. Võistlustest tahtsin puhtalt huvi pärast osa võtta, et näha kas on veel mingi tase alles,” rääkis Kaur.

Rauno Tiits, kes korraldab Eesti trepijooksude karikasarja, jäi teisipäeval tõbiseks, ega olnud seetõttu päris 100 protsenti vormis. “Eile veel palavikku polnud, aga kurk oli valus. Võtsin ennast jooksu ajaks kokku, aga Sandre Kauri vastu ei oleks ma siiski ilmselt saanud,” arvas Tiits.

Naiste arvestuses noppis esimese koha Merlyn Valma ajaga 1.05,2. “Kuna minu põhilised trepijooksuvõistlused kuuluvad Eesti trepijooksu karikasarja, siis võtsin Eesti Energia trepijooksu pigem tugeva treeninguna ja ettevalmistusena 11. veebruaril toimuvaks Raadiomaja trepijooksuks. Erilist pinget ei tundnud vaid läksin lihtsalt hea emotsiooniga oma kodurajale jooksma. Mis seal salata, üritasin ikka endast maksimumi anda, kuna võita on alati tore,” sõnas Valma.

Teist kohta jäid jagama Kristi Vaks ja Piret Põldsaar ajaga 1.09,4. Kolmanda koha saavutas Sigrid Turja, kellel ajaks 1.10,1.

Võistkondlikus arvestuses läks võit võistkonnale nimega 200-ga, kuhu kuulusid Rauno Tiits, Marek Karm, Mariliis Tiits ning koguajaks 3.13,2. Teisele kohale tuli võistkond Trepijooksja koos kahe liftisõitjaga koosseisus: Sigrid Turja, Jan Dubrovski, Marko Tutt, koguajaga 3.19,2. Kolmanda koha napsas endale võistkond nimega Klaabi-Nipi ja Tige Kala koosseisus Priit Valk, Raul Roots ja Piret Põldsaar, koguajaks 3.21,4.

Eilne Eesti Energia trepijooks Eesti trepijooksu karikasarja ei kuulu.

Eesti Energia trepijooksu tulemused