Pae pargi rahvajooks tõi starti rekordarvu osalejaid

Pae pargi III rahvajooksu start. Korraldajate foto
Pae pargi III rahvajooksu start. Korraldajate foto

Täna õhtul peetud 4,8-kilomeetrise Lasnamäe Pae pargi III rahvajooksu võitis meestest Martin Vilismäe ja naistest Merill Mägi Sparta spordiseltsist.

Vilismäe võiduaeg oli 15.28. Talle järgnes Pae pargi kolmekordne võitja orienteeruja Sergei Rjabõškin (15.37) ning kolmanda koha saavutas Juri Kovaljov (15.47). Naistest järgnesid võitja Merill Mägile (19.07) Katrin Kütt (20.10) ja Alla Kedrova (20.15).

Kokku osales Lasnamäe Pae pargi III rahvajooksul üle 500 suure ja väikese jooksusõbra, põhidistantsile startis 360 jooksjat, millega ületati varasemate kordade osalus tuntavalt. „Ajal, mil Eestis on niivõrd palju spordiüritusi, on pooltuhat osavõtjat väga rõõmustav üllatus,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva. „Hea meel oli näha sellisel hulgal Lasnamäe noori, paistab, et kohalikud inimesed on ürituse omaks võtnud.

Auhinnalauale panustasid Sportland ja Adidas, lisaks veel SYNLAB, Kitchen Rõõm ja Tallinna Teletorn. Võistlus oli kõigile tasuta, kuid osalejad said toetada SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi. Annetused suunatakse arendavaid teraapiaid vajavatele raskelt haigetele lastele häirunud funktsioonide parandamiseks ning igapäevatoimingutes toimetuleku tõstmiseks.

Võistluse korraldas Lasnamäe linnaosa valitsus koostöös MTÜ Stamina SK ja Sparta Spordiseltsiga.

Pae pargi rahvajooksu tulemused