Palavus aitas Saadjärve jooksul Ibrahim Mukungat

Ibrahim Mukunga on harjunud palavaga jooksma. FOTO: MALLOR MALMRE/SCANPIX
Täna keskpäeval trotsisid sajad spordisõbrad esimesel suvejooksul ümber Saadjärve tõeliselt troopilist ilma, milles Eesti jooksjad pidid paratamatult tagasi tõmbama. Seevastu ei olnud probleeme Tiidrek Nurme treeningukaaslasel keenialasel Ibrahim Mukungal, kes võitis jooksu järgneva lõpetaja ees neljaminitulise eduga.
Mukunga läbis 17 kilomeetri pikkuse distantsi ainsana alla tunni, saades lõpuajaks 56.35,2. Kui teisena lõpetanud Anti Puustus (KJK Sakala) kaotas Mukungale 10 kilomeetri vaheajapunktis kahe minutiga, siis järgmise seitsme kilomeetriga lisanud veel kaks minutit kaotust. Puustus tegi järvele tiiru peale ajaga 1:00.40,7. Kolmandaks platseerus 10. kilomeetril Anti Puustusega koos jooksnud, kuid seejärel maha jäänud Priit Lehismets (Stamina Arcotransport jooksutiim) ajaga 1:01.24,4.

Pärast kahte järvejooksu sarja liider olnud Sergei Tšerepannikov (Stamina Arcotransport jooksutiim) ei jaksanud enamat viiendast kohast. “Termomeeter näitas +34 kraadi. Ma ei ole varem nii palava ilmaga jooksnud. Algul läksin küll Mukungaga kaasa. Esimesed kaks kilomeetrit suutsin temaga koos joosta, siis läks tal kiirus juba alla 3 minuti kilomeetri kohta,” lausus Tšerepannikov Jooksuportaalile. Kui Mukunga nägi, et keegi enam kaasa ei tule, võttis ta hoogu veidi maha. 11. kilomeetril tundis Tšerepannikov, et jõud hakkab aina vähenema. “Tahtsin juba katkestada, aga 14. kilomeetril andis Viljar Vallimäe mulle vett juua. Nii suutsin lõpuni, aga viimased kolm kilomeetrit olid ikka väga rasked,” meenutas Tšerepannikov. Lehismetsa järel lõpetas neljandana enne Tšerepannikovi M40 vanuseklassi võitja Andrus Lein (Rakvere KJK Vike).

Vaatamata tänasele viiendale kohale, jätkab Sergei Tšerepannikov järvejooksude sarja kokkuvõttes enne viimast osavõistlust liidrina. Viimasena toimub 30. augustil Tallinnas ümber Ülemiste järve jooks. Järgmisel nädalavahetusel Tšerepannikovi Eesti meistrivõistlustel ilmselt jooksmas ei näe. “Ma puhkasin vahepeal. Pealegi ma ei suuda nii palavaga joosta,” lisas ta. 

Naistest pidas kuumusele kõige paremini vastu Zürichi EMi maratoniks valmistuv Evelin Talts (Stamina Arcotransport jooksutiim), kes finišeeris üldjärjestuses 27. kohal ajaga 1:11.14,7. “Võtsin rahulikult. 4 minutit kilomeetri kohta. Ootasin küll, et millal see “haamer” nüüd tuleb, aga ei tulnud. Hea ühtlaste tõusude ja laskumistega rada. Õnneks järske laskumisi ei olnud,” ütles Talts Jooksuportaalile. Üllatavalt hästi suutis joosta eelmisel päeval võistkondlikus triatlonis jalale liiga teinud tänane sünnipäevalaps Kaisa Kukk (Sparta), kes vaatamata kõigele võitles välja teise koha ajaga 1:13.53,6. Kolmas koht kuulus Sigrid Valdrele ajaga 1:16.06,5.
Ümber Saadjärve jooksu tulemused
JOOKSUPORTAAL