Parimat politsei sportlast Kaisa Kukke vaevavad „jooksja põlved“

Kaisa Kukk jooksmas ekideni Eesti meistrivõistlustel. Foto: Mallor Malmre
Kaisa Kukk jooksmas ekideni Eesti meistrivõistlustel. Foto: Mallor Malmre

Eesti Politsei Spordiliit valis Kaisa Kuke möödunud hooaja tulemuste põhjal 2015. aasta parimaks politsei naissportlaseks, kuid sel aastal ei ole ta häda tegema hakanud põlvede tõttu normaalselt harjutada.

Kukk ise arvab, et politsei sportlase valik tehti kogu osaletud võistluste alusel. „Vähemalt pidin kõik paremad tulemused esitama,“ rääkis Kukk Jooksuportaalile. Ta võitis mullu nii linnajooksude sarja, järvejooksude sarja ja Pärnu jooksude sarja. Eesti meistrivõistlustelt noppis ta samuti mitu medalit: ekidenis ja 10 000 m jooksus pronks, poolmaratonis ja lühikeses krossis hõbe ning maratonis kuld. Politsei meistrivõistlustel võitis Kukk 800 m ja teatejooksu ning oma vanusegrupis 3000 m krossi. Islandil Reykjaviki maratonil Põhjamaade arvestuses politsei meistriks.

Praegu on Kaisa Kukel probleemid põlvedega, mistõttu jäi tal ära Keenia laager jaanuaris ja ettevalmistus lükkub edasi. „Hetkel proovin Portugalis põhja laduda, aga normaalselt treenida ei saa. Aeglaseid jookse üle päeva kannatab teha,“ tõdes Kukk. Talvistel Eesti meistrivõistlustel teda stardis ei ole. Portugalist tagasi plaanib ta tulla märtsi algul. „Siin olen sunnitud asfaldil jooksma, sest mägisel rajal on valu veel suurem,“ kurtis Kukk.

Kaisa Kukk ise pakub, et häda põlvedega võib tingitud olla eelmise hooaja väsimusest. „Uuel aastal pole saanud midagi teha. Jaanuaris jooksin pehmel lumel ja sellest ajast hakkasid põlved valutama. Eestis tegin ravi läbi ja spordiarsti diagnoos „jooksja põlved,“ märkis Kukk. Ta pidas mullu sügisel lühikese vahega kolme maratoni läbimist liialt lõhkuvaks. „Peab nüüd ise ka targemalt tegema, üks maraton aasta alguses ja teine sügisel, rohkem pole mõtet,“ leidis Kukk.

Jooksja põlv tähendab reie sidekirme pingutaja sündroomi. Valu tekib põlve külgmiste sidemete piirkonda, kuna pideva ühesuguse liigutuse tagajärjel tekib tugev hõõrdumine ja kui sidemeid ei lõõgastata on põletik käes. Jooksja põlv võib olla tingitud ainult ühes suunas jooksmisest staadionil, ebatasasest või palju allamäge jooksmisest, liiga kiire kilometraaži tõstmisest või valedest treeningjalanõudest.

JOOKSUPORTAAL