Pärnu kahe silla jooksu võitsid Ibrahim Mukunga ja Jekaterina Patjuk

Keenialane Ibrahim Mukunga jooksu finišis. Foto: Pärnu Kahe Silla Klubi

Täna Pärnus toimunud Jüri Jaansoni kahe silla jooksu, mis on ühtlasi linnajooksude sarja neljandaks etapiks, võitis Tiidrek Nurme treeningukaaslane Keeniast Ibrahim Mukunga, kes läbis 8,9 km pikkuse distantsi ajaga 26.50. Teadustaja väitel olevat Mukunga Keenia meistrivõistlustel 5000 m jooksus viies. Hilisema Pärnu Kahe Silla Klubi pressiteate kohaselt oli Mukunga hoopis 2011. aastal Keenia meistrivõistlustel 7. koha saavutanud.

Mukunga järel sai täna teise koha poolel maal koos keenialasega teiste eest 1.15-ga ära jooksnud, kuid seejärel Mukungast maha jäänud lätlane Dmitrijs Jurkevics, kes on Läti rekordiomanik 1500 m, miilijooksu ja 3000 m jooksus. Lätlase lõpuaeg täna 27.18. Kolmandana jõudis finišisse Tallinna maratoniks valmistuv Roman Fosti (Stamina Arcotransport tiim) ajaga 28.09. Kuue hulka mahtusid veel eile Kohilas 3000 meetri jooksus Tiidrek Nurmele “jänest” teinud Nikolai Vedehin, Priit Aus ja Dmitri Aristov.

Naistest võitis jooksu üldarvestuses 23. kohal lõpetanud Jekaterina Patjuk (TÜASK) ajaga 31.51. Järgnesid tema klubikaaslane Lily Luik 33.48-ga ja Olga Andrejeva (Stamina Arcotransport tiim) 34.21-ga. Kokku jõudis täna kahe silla jooksu finišisse 1457 jooksjat.