Pärnu Rannajooksu esikolmik mahtus kuue sekundi sisse

Karl Mäe võitjana Rannajooksu võitjana finišis. Foto: Laura Tammesoo
Karl Mäe võitjana Rannajooksu võitjana finišis. Foto: Laura Tammesoo

Täna toimunud Pärnu Rannajooksul läks kolme kiirema mehe vahel parajaks rabelemiseks, sest nii võitja Karl Mäe kui ka kaks järgmist lõpetajat Roman Hvalõnski ja Indrek Tobreluts mahtusid kõik kolmekesi kuue sekundi sisse.

Hvalõnski jooksis ligi pool maad üksi ees, siis sai Karl Mäe ta kätte ja läks mõne aja pärast eest ära. Karl Mäe (SK Altius) läbis Pärnu Rannastaadionilt alanud ja sealsamas lõppenud 10 km distantsi ajaga 32.50. “Jooksime kogu jooksu suhteliselt sama ühtlase tempoga, esimese poole asus Roman paarikümne meetriga minust ja Indrek Tobrelutsust eespool. Võtsin seejärel vaikselt Romanile lähemale ja mõnda aega jooksime koos. Viimasel tagasipöördel õnnestus mul väike vahe sisse saada, mida õnneks ka lõpuni hoidsin. Ju olin täna grammike värskem, sest tegelikult jooksime kõik enam-vähem ühte “auku”. Hea, et õnnestus võit Pärnumaale jätta,” lausus Mäe ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Nelja sekundiga jäi temast maha teise koha saanud Roman Hvalõnski (Sparta), kelle jaoks oli tegemist viimase stardiga sel aastal.  “Läksin kindla esikoha peale, aga kiire alguse ja külma ilmaga muutusid jalad pärast kuuendat kilomeetrit päris tuimaks. Paistab, et keha ei ole võimeline nii kiires tempos pikki otsi enam kannatama,” ütles Hvalõnski ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kaks kilomeetrit enne lõppu jõudis Hvalõnskile järgi Eesti laskesuusakoondise treener Indrek Tobreluts. “500 meetrit enne lõppu vahetasin järsult käiku ja üritasin veel Karlile järgi jõuda, aga kahjuks oli vahe selleks ajaks liiga suur. Äkki oleksin pidanud varem oma maksimumi sisse lülitama nagu tegin seda Paide-Türi rahvajooksul,” arutles Hvalõnski. Ta jäi lõppenud hooajaga väga rahule. “Ees on ootamas veel põnevam spordihooaeg, seda nii viievõistluses kui ka jooksualadel,” sõnas Hvalõnski.

Pärnu Rannajooksul sai kolmanda koha Indrek Tobreluts ajaga 32.56, jäädes Hvalõnskist vaid kahe sekundi kaugusele.  “Roman jooksis kohe esimesel kilomeetril väikese vahega eest ära ja meie Karliga jooksime 20 m vahega temast tagapool. 4 km läks Karl Romanile järgi ja mina jäin üksi. Umbes 8 kilomeetril jõudsin Romanile järgi, aga Karl oli selleks hetkeks 50 m eest ära jooksnud. Viimasel kilomeetril Roman kiirendas järsult. Ma ei jõudnud sellel hetkel kaasa minna. Nii me lõppu tulime,” rääkis Tobreluts.

Naistest võitis Pärnu Rannajooksu Maris Terno (SK Saue Tammed) ajaga 38.47. Teise koha sai Minna Kuslap (SK Jooksupartner) 40.14-ga ja kolmanda koha Liliana Torn 40.43-ga.

Kolme jooksu (Luitejooks, Kahe Silla Jooks, Pärnu Rannajooks) kokkuvõttes võitis meestest Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja Tiimo Jeret. Teiseks tuli Franko Reinhold (Täppsportlased) ja kolmandaks Martin Tarkpea. Naiste arvestused moodustasid sarja kokkuvõttes esikolmiku Minna Kuslap, Liliana Torn ja Anu Teppo.

Pärnu Rannajooksu tulemused

Kahe Silla Klubi Kolmikürituse sarja koondtulemused