Pärnus tulevad juunioride Eesti meistrivõistlused maanteejooksus

Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooksu start Pärnus. FOTO: ALBERT SILLASTE
Eesti Kergejõustikuliit on võtnud eesmärgiks korraldada järgmisel aastal Pärnus Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooksu raames juunioride Eesti meistrivõistlused 10 kilomeetri maanteejooksus.
Tänavu juunis Narvas toimunud poolmaratoni Eesti meistrivõistlustel ei peetud arvestust juunioridele. Samuti ei tehtud seda septembris Tallinnas Eesti maratoni meistrivõistlustel, kus said osaleda jooksjad alates noorsooklassist ehk vanemad kui 20-aastased ja arvestust peeti ainult absoluutklassis. Juunioridel oli võimalus osaleda maratonil, kuid mitte Eesti meistrivõistluste arvestuses.
Kergejõustikuguru Endel Susi pakkus oma ettepanekutes välja, et Läänemaa Kergejõustikuklubi võiks korraldada A-klassi ja juunioride 10 kilomeetri maanteejooksu Eesti meistrivõistlused aprilli algul Haapsalu maanteejooksu raames. 
“Haapsaluga võiks teoorias arvestada 2017. aastal, aga paraku aprilli algus ei ole hea aeg. See on sisuliselt üks hooaja esimesi maanteejookse ja kohe ei tahaks Eesti meistrivõistlusi teha noortele, kellele on see siiski pikk distants,” ütles Jooksuportaalile EKJL kestvusalade rühma juht Toomas Tarm. “Täiskasvanutel on Eesti meistrivõistluste alasid piisavalt ja veel ühte praegu lisada ei näe põhjust. Samuti on see liiga pikk distants noorematele kui juuniorid,” lisas Tarm. Küll aga on Tarmi sõnul plaan korraldada järgmisel aastal juunioridele 10 kilomeetri maanteejooksu Eesti meistrivõistlused Pärnus Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooksu raames.

JOOKSUPORTAAL