Paula Radcliffe pidi Briti meistrivõistlustel leppima kolmanda kohaga

Maratoni maailmarekordi omanik 37-aastane Paula Radcliffe pidi 30. mail Londonis Suurbritannia meistrivõistlustel 10 km maanteejooksus tunnistama kaasmaalase Jo (Joanne)Pavey ja Gemma Steele´i paremust. 37-aastane Pavey võitis jooksu ajaga 32.22. Radcliffe, kelle jaoks oli tegemist esimese võistlusega pärast 18-kuulist pausi seoses teise lapse ilmaletoomisega, sai alles kolmanda koha ajaga 33.17, kaotades teisena lõpetanud Briti krossijooksu meistrile Gemma Steelile 29 sekundiga. “See oli minu jaoks väike katastroof. Ma ei näinud Jo´d enam pärast 4. kilomeetrit. Ma lihtsalt ei suutnud temaga koos püsida. Kui ka Gemma minust möödus, proovisin temaga kaasa minna, aga sellest ei tulnud samuti midagi välja. Tahtsin olla palju parem. Mu hingamine on korras, kuid jalgades ei ole jõudu,” ütles pettunud Radcliffe pärast jooksu. Tänavu Daegu MMist kõrvale jääv britt loodab siiski sügisel joosta maratonil hea aja, et kavilifitseeruda järgmisel aastal toimuvatele kodustele olümpiamängudele. Lisaks maratoni maailmerekordile kuulub Radcliffe´nimele 2003. aastast ka 10 km maanteejooksu maailmarekord 30.21.
,
“Nägin Paulat ja hakkasin teda püüdma, kuid ei uskunud seda isegi. Ma ei teadnud, kas temast mööduda või mitte. Paula on mu iidol ja ma ei suutnud mõelda, et peaksin tast mööduma,” rääkis Jo Pavey.
,
Meestest võitis 10 km maanteejooksu Mo Farah ajaga 29.15. Teise koha sai Solomon Mehretab 29.37-ga. Kolmas koht kuulus sekund kehvema tulemusega Andrew Leomoncellole.
.
Fotol: Paula Radcliffe stardis (vasakul) koos jooksu võitja Jo Pavey´ga. Zimbio.com