Pavel Loskutov parandas Mõõkkala jooksu rekordit

Pärast 15-aastast vaheaega taas Saaremaal võistelnud Eesti läbi aegade parim maratonijooksja Pavel Loskutov (pildil, Anneli Sarapuu foto) võitis laupäeval Lümanda vallas Karalas 5. Mõõkkala jooksu võimsa rajarekordiga, parandades eelmist tipptulemust üle minuti.
Loskutov läbis ligi 5 kilomeetri pikkuse distantsi ajaga 14.41,4. Varasem rajarekord kuulus 15.43,9-ga Loskutovi saarlasest klubikaaslasele Tõnis Juulikule, mille ta jooksis eelmisel aastal. Üldjärjestuses teisena lõpetanud Juulik parandas samuti kõvasti oma mullust tulemust – koguni 42 sekundi võrra, saades ajaks 15.01,3. Kolmandaks tuli Ando Õitspuu 15.18,9-ga.
Esimene ring koos
Tõnis Juulik suutis Pavel Loskutoviga koos joosta kuni esimese 2,5 km pikkuse ringi tõusuni, siis läks valgalane oma teed. “Esimene ring oli minu jaoks liiga kiire. Ära ei kustunud, aga jõudu ka enam ei olnud,” ütles Juulik, kes kaotas finišis Loskutovile sajakonna meetriga. “Tõnis on praegu väga heas vormis. Ma arvan, et ta suudaks 5000 m joosta ajaga 15.20. Minu jaoks oli esimene ring paras, tema jaoks natuke kiire. Teise ringi ajal läksin eest ära,” rääkis Jooksuportaalile Pavel Loskutov, kes plaanib nagu ka Tõnis Juulik joosta septembri keskel Tallinnas maratoni ning võita seal Eesti meistrivõistluste arvestuses kuldmedal.
.
Kui 2:15, siis olümpiani
“Poolteist kuud enne maratoni on hea teha kontrolljooks, mille põhjal teha järeldusi, kas plaani natuke muuta. Tegin kaks nädalat mahutreeninguid ja väike võistlus kulus ära,” ütles Loskutov. Enne maratoni jookseb ta kahe nädala pärast Tallinnas ka poolmaratoni Eesti meistrivõistlustel. “Kui ma eelmisel aastal kaotasin Taivo Püile, siis tänavu olen ma paremas vormis,” märkis Eesti parim maratonijooksja, kes sel aastal juba võitnud Eesti meistritiitli 10 000 m jooksus ja 12 km murdmaajooksu distantsil. Tallinna sügisjooksu maraton peaks lõpetama Pavel Loskutovi tippsportlase karjääri. “Kui jooksen 2:15-ga, siis võib juhtuda, et jätkan, sest see on olümpia A-norm. Siis kannatan kaks aastat veel ära, et Londoni olümpial joosta,” sõnas Loskutov.
JOOKSUPORTAAL