Ibrahim Mukunga Wachira uuendas Peetri jooksul rajarekordit

Ibrahim Mukunga Wachira. Foto: Siim Solman
Ibrahim Mukunga Wachira. Foto: Siim Solman

Täna Harjumaal Rae vallas Peetri alevikus toimunud Peetri jooksu võitis meestest rajarekordi püstitanud keenialane Ibrahim Mukunga Wachira ja naistest Jekaterina Patjuk.

Meestest võitis 10 km pikkuse põhidistantsi keenialane Ibrahim Mukunga Wachira ajaga 30.43, mis on uus rajarekord. Palju ei jäänud temast maha Mark Abner (Treeningpartner), kes jõudis finišisse ajaga 31.10. Tema isiklik ja ühtlasi varasem rajarekord 30.50 pärineb eelmise aasta samalt jooksult. “Nüüd jooksin peaaegu terve distantsi üksinda. Tagumine punt, kuhu kuulusid  Jaanus Kallaste, Nikolajev Ilja ja Argo Jõesoo, jäi maha ning Mukunga läks vaikselt mult eest,” lausus Abner ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kolmanda koha sai tema klubikaaslane Jaanus Kallaste 32.03, jättes enda selja taha Ilja Nikolajevi (32.23). “Ma ei oska kohe midagi öelda…Olen  väga õnnelik, poleks stardis küll uskunud, et kolmas võiksin olla. Kahjuks isiklik rekod ei tulnud, kuigi jooksu ajal vaikselt lootsin, et võiks tulla, aga lõpp vajus “kergelt” ära,” sõnas Kallaste. Kuue hulka mahtusid veel Argo Jõesoo (32.51) ja Jaanus Sikk (33.01).

Naistest võitis 10 km distantsi Jekaterina Patjuk ajaga 35.27. “Ma ei jäänud eriti rahule, jooks oli raske, mis annab märku, et ma ei ole veel heas vormis,” nentis Patjuk, lubades eesti meistrivõistlustel startida 5000 m jooksus. Teisena lõpetas Liliana Torn (Täppsportlased) 38.24-ga ja  kolmandana Olga Kletsun ajaga 38.39.

Peetri Jooksu uueks korraldajaks on sellest aastast AeroBike, kelle nimi on eelkõige tuntud jalgratturite hulgas. AeroBike korraldab juba üle kümne aasta jalgrattavõistlusi, olles tänaseks Eesti suurim maanteerattavõistluste organiseerija. Tuntumateks AeroBike üritusteks on Fakto Auto Tallinna Rahvasõit, Filter Temposari ja Filter Maanteekarikasari. Eelmisest aastast alates toimuvad Filter Temposarja raames ka 5 km pikkused maanteejooksud.

Peetri jooksu endise peakorraldaja Margus Merivälja sõnul kutsuti Peetri Jooks 2016. aastal ellu spordiklubi Jooksupartner eestvedamisel. “Meie kõigi ühiseks sooviks oli Eesti jooksumaastikule tuua uut hingamist ning pakkuda jooksjatele kõike seda, mida ise jooksjatena kogeda soovisime: kiiret rada, palju eriilmelisi meeleolupunkte, mõnusat stardi- ja finišiala, tegevust lastele ning soovi heategevusse panustada,” lausub Merivälja.

“Nende aastate jooksul ulatasime abikäe kolmele liikumispuudega lapsele. Väikelaste vanematele mõeldes algatasime lapsevankrijooksu, mis osutus väga menukaks. Kolme aastaga kasvas Peetri Jooks juba niivõrd suureks ja osavõtjaterohkeks ürituseks, et pidime oma tiimiga otsustama, kuidas edasi? Kuna me kõik osalesime antud ettevõtmises oma põhitöö kõrvalt hobina, siis oli selge, et enam vanaviisi edasi minna ei saa ning leida tuleb uus professionaalne korraldustiim, kelle nõu ja jõuga võiks Peetri Jooks veel aastakümneid edasi toimuda.”

Peetri jooksu tulemused