Philip Langat ja Abebech Afework triumfeerisid Heerenbergi maanteejooksul

Keenlane Philip Langat (pildil) ja etiooplanna Abebech Afework võitsid täna Hollandis Heerenbergis 15 kilomeetri pikkuse maanteejooksu. 21-aastasele Langatile oli see Hollandis juba teine esikoht. Kolm kuud tagasi triumfeeris ta Singelloopil Utrechtis. Heerenbergis sai keenlane võiduajaks 42.43. Tema järel lõpetas teisena etiooplane Hailu Mekonnen 42.55-ga ja kolmandana keenlane John Mwangangi 43.13-ga. Esikolmik läbis 5 kilomeetrit koos ajaga 14.23. Järgmise viie kilomeetriga raputas Langat konkurendid maha, saades 10 kilomeetri vaheajaks 28.34. Mekonnen ja Mwangangi kaotasid selles punktis talle rohkem kui 10 sekundiga.
,
Naistest võitis maanteejooksu etiooplanna Abebech Afework ajaga 49.19. Teise koha sai keenlanna Edna Kiplagat 49.42-ga. Kuus sekundit hiljem finišeeris Hollandi esindaja Hilda Kibet. Nii nagu meestegi jooksus, püsisid kolm esimest algul koos, läbides 5 kilomeetrit ajaga 16.42 ja 10 kilomeetrit ajaga 33.28. Alles viimasel kolmandikul õnnestus Afeworkil eest ära saada. Kokku lõpetas distantsi 1893 jooksjat, sealhulgas 1467 meest ja 426 naist.