Pidevad vihmasajud Keenias panevad Eesti jooksjad proovile

Ibrahim Mukunga ja Tiidrek Nurme jooksmas Keenias asfaltkattega teel. Foto: Tiidrek Nurme blogi
Ibrahim Mukunga ja Tiidrek Nurme jooksmas Keenias asfaltkattega teel. Tee kõrval paistab punane savipinnas. Foto: Tiidrek Nurme blogi

Kui USA-s Flagstaffis treeninglaagris harjutavad Eesti jooksjad trotsivad lumetorme, siis Keenias eelolevaks hooajaks valmistujad puutuvad kokku pidevate vihmadega, mistõttu peavad otsima jooksmiseks võimalusi kas asfaldil või kruusateel.

“Eestis näitas 2015. aastal termomeeter jaanipäeval 12 kraadi ja jõululaupäeval pea sama palju. Nüüd olles jaanuaris Keenias, mil tavaliselt sademeid peaaegu pole, on nüüdseks juba viimasel kümnel päeval vaheldumisi sadanud,” edastas Keenias Nyahururus harjutav Heinar Vaine.

“Sajab pea iga päev, aga treeninguid see ei sega. Pigem annab isegi mingis mõttes kvaliteeti juurde, sest raskete treeningute ajal on parem, kui temperatuur on veidi madalam. Tuleb lihtsalt õigeid jooksuradu kasutada, kus teedel pakkivat savi ei leidu,” ütles Vaine Jooksuportaalile. Ta tõi positiivsena välja, et kohaliku staadioni kvaliteet ei ole vihmaga halvenenud. Pigem vastupidi – isegi veidi paranenud, sest lahtist liiva on vähem. “Kui Itenis pidavat staadion savine olema, siis siin seda muret õnneks ei ole. Hetkel saab veel nautida värsket tolmuvaba õhku,” lisas Vaine.

Koos Tiidrek Nurme ja Heinar Vainega Keenias viibiv Allar Lamp mainis samuti, et trenni pole vihm veel eriti seganud. “Üks õhtune rahulik jooks jäi ära, aga ülejäänud on ikka tehtud. Ainult teed on porised,” tunnistas Lamp Jooksuportaalile. Vihm muudab Keenias punase saviga kaetud teed poriseks. “Leiab ikka paigad, kus kannatab joosta – asfaldil või kruusateel. Kõik väiksemad teed ei ole ka savised. Siin on saviteede hulk väiksem kui Itenis,” teadis Lamp. Itenis valmistub eelolevaks hooajaks Keio Kits.

JOOKSUPORTAAL