Pika krossi Eesti meistrivõistlustel osaleb ligi 100 jooksjat

1. mail ümber Viljandi järve jooksu raames toimuvatel Eesti pika krossi (ca 12 km) meistrivõistlustel osaleb eelülesandmiste põhjal üsna suur arv jooksjaid – üle 60 mees- ja ligi 30 naisjooksjat.

,

Huvitavat võitlust medalite pärast on oodata meeste hulgas. Eeldatavalt võitlevad medalikohtade pärast Keio Kits, Viljar Vallimäe, Sergei Tšerepannikov ja Taivo Püi. Loodetavalt sekkub viiendana ka Ilja Nikolajev, kelle praegune jooksuvorm peale vigastusest taastumist on siiski väike küsimärk. Võimalik, et heitlusse järvejooksu võidu nimel sekkub ka mõni väliskülaline idast nagu see on viimastel aastatel ikka olnud. Eesti meistritiitli peapretendentideks võib pidada Keio Kitse ja Viljar Vallimäed. Palju võib otsustada jooksjate valitud taktika, sest lõpus on Kits kindlasti kiirem. Tšerepannikov on ehk kõige teravama lõpuga ja tema šanss võitmiseks on teiste tempo ära kannatada. Ka Taivo Püi on jõudsalt vormi kogunud. Tal avaneb võimalus juhul, kui suudab distantsi keskel midagi otsustavat ette võtta, nagu tal õnnestus mullu.

,

Naistest on peapretendent meistritiitlile Jekaterina Patjuk, kes hakkab lähiajal 3000 meetri takistusjooksu EMi normi püüdma ja tundub olevat igati heas vormis. Talle üritavad kindlasti konkurentsi pakkuda Evelin Talts, õed Luiged ning ehk ka Olga Andrejeva.

.

Eesti pika krossi meistrivõistluste stardinimekirjad

.

Mais on jooksukalender väga tihe. Järgmiseks tähtsamaks võistluseks Eesti paremikule on 19. mail Kopenhagenis toimuvad Põhjamaade meistrivõistlused 10 000 meetri jooksus, kus meie jooksjad osalevad esmakordelt.

,

TOOMAS TARM,

Eesti Kergejõustikuliidu kestvusalade alarühma juht

Foto eelmise aasta Viljandi järve jooksust. Delfi