Pikamaajooksja Grete Tõnne ühines ProRunneriga

Grete Tõnne staadionil võistlemas. Foto: Mallor Malmre
Grete Tõnne staadionil võistlemas. Foto: Mallor Malmre

Varem Eesti Maaülikooli Spordiklubi ridadesse kuulunud pikamaajooksja Grete Tõnne vahetas klubi ning esindab eeloleval hooajal spordiklubi ProRunner.

Klubivahetuse otsus tundus Tõnnele ühe loogilise sammuna. Suvel lõpetas ta maaülikoolis magistriõppe ning leidis, et üks etapp elus on läbi saanud. „Kindlasti ei tähendanud ülikooli lõpetamine automaatselt seda, et pean ka klubist lahkuma, vaid pigem leidsin sisemiselt, et tuleks oma prioriteete muuta,“ ütles Tõnne ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Oma osa etendas klubivahetusel ka see, et ta hakkas üha enam ProRunneri ühistreeningutel osalema.

2016. sügisest alustas Tõnne Tartus ProRunneri ühistreeningutes käimist ning praegu võtab ta osa Jõgeva ühistreeningutest. „Leian, et ProRunneri klubis toimub väga palju toredaid ettevõtmisi ning vahest on hea, kui saad neid teha koos teistega ja kuuluda ise samasse klubisse,“ märkis Tõnne.

Tänavune hooaeg tuleb Grete Tõnne jaoks teistsugune kui varasemad, sest ta on esmakordselt nii pikalt, tervelt kuus kuud, harjutanud enesetunde järgi. „Käin küll iga päev jooksmas, kuid hetkelise seisuga ei ole treeningute kvaliteet nii hea kui varem. Palju on krosse ja pea olematuks jäänud lõigutrennid,“ tõdes Tõnne, keda vaevab siiani 2015. aastal Narva Energiajooksu poolmaratonil tabanud reie tagalihasesse löönud valu.

Praeguseks on küll teada arvatav probleemi põhjus, kuid siiani pole Tõnne sellele ravilahendust leidnud. Mullu novembris arvas arst, et vaagen ettepoole kaldu ning seetõttu lihased, mis kinnituvad sinna külge, on koguaeg pinge all. „Sain uued harjutused ja loodan, et need aitavad,“ usub Tõnne. Uueks hooajaks ta endale ajalisi eesmärke ei sea, sest liiga palju on treeningaega kaotsi läinud, kuid soovib osa võtta uutest võistlustest, kus siiani pole saanud osaleda.

Grete Tõnne koostöö treener Enn Sellikuga ei ole sugugi seoses klubivahetuse lõppenud, kuid vigastuse tõttu on selles paus. “Vaatame, kuidas Gretel on seis veebruaris, kui ta tööle läheb. Kas jõuab siis edasi treenida. Ta teeb praegu seljaharjutusi ja sörgib kuniks jalad terveks saavad,” lausus Sellik.