Pikamaaujuja Allan-Kris Malleus alustab homme ujumist piki Emajõge

20-aastane pikamaaujuja ja Orca klubi ujumistreener Allan-Kris Malleus asub neljapäeval 4. juulil ujudes läbima Emajõge. Ta alustab neljapäeval kell 16 Emajõe lähtest Jõesuust ning plaanib lõpetada reede õhtul orienteeruvalt kella 19 paiku Varnja piirivalvekordonis. Kokku on distants ligi 100 kilomeetrit pikk.

Täispikkuses pole varem Emajõge ujudes läbitud, küll aga on seda tehtud kahes osas – Võrtsjärvest Tartuni ja Tartust Peipsi järveni.

Oma ujumisega toetab Malleus Eesti Vähiliitu. „Olles hiljuti kokku puutunud lähedase inimese vähki haigestumisega, soovin oma ujumisega tõsta ühiskonna teadlikkust vähihaigusest, selle tekkepõhjustest ning suurendada haiguse ennetamise tähtsust,“ kommenteeris ta, „kutsun eraisikuid ja ettevõtteid üles toetama Eesti Vähiliidu ennetustegevusi ning panema õlga alla olulistele tegevustele, mida liit saaks vähipatsientide jaoks pakkuda.“

Ujumine toimub koostöös Eesti Vähiliidu, Eesti Ujumisliidu ja rendikaater.ee-ga.  Malleuse tegemistel saab silma peal hoida facebookis https://www.facebook.com/events/567401893310617/.

Vähiliitu saab toetada kontol: MTÜ Eesti Vähiliit Swedbank a/a 221002163986.