Pirita Sügisjooksu võitsid ekideni medalistid

Naiste esikolmik autasustamisel. Vasakult: Laura Maasik, Kaisa Kukk ja Foto: Ahto Jakson
Naiste esikolmik autasustamisel. Vasakult: Laura Maasik, Kaisa Kukk ja Liina Kivi. Foto: Ahto Jakson

Eile Tallinnas MTÜ Mähe Selts ja spordiklubi Sinimäe korraldamisel toimunud Pirita Sügisjooksu võitis meestest päev varem ekideni Eesti meistrivõistlustel võidukasse Sparta meeskonda kuulunud Roman Hvalõnski ja naistest ekideni Treeningpartneri pronksi naiskonnas jooksnud Kaisa Kukk.

Start 6 km pikkusele metsaringile anti Pirita majandusgümnaaiumi lähedalt. Hvalõnski läbis trassi ajaga 18.50. Teise koha sai Leonid Latsepov (Nõmme KJK) 20.02-ga ja kolmanda koha M40 vanuseklassi parim Tarmo Maiste 20.45-ga.

Naistest võitis jooksu kolmandat korda järjest Treeningpartneri esindaja Kaisa Kukk, kes tänavu finišeeris ajaga 21.57 üldarvestuses 10. kohal. Teisena lõpetas Laura Maasik (KJK Nõmme) ajaga 22.30. Kolmandaks osutus Liina Kivi (Jooksupartner) 23.36-ga. Kokku osales Pirita sügisjooksul 489 spordihuvilist.

„Asfaldi peal jooksmine tundus ekidenil lihastele hullem, sest maratonist ma kindlasti veel taastunud ei ole. Pehmel pinnasel joosta on parem, kuid ikka annab veel tunda. Lihas on väsinud. Lõpus mingit spurti teha ei kannata. Siin oli tähtis koha peale joosta. Kuna tegemist on minu kodukandi üritusega ja Briketipoisid klubi toetajad, siis pidin stardis olema,“ rääkis Kukk ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Kui mägesid Pirita sügisjooksul ei ole, meeldib talle rohkem maastikul joosta, sest jalgadele on see ka sõbralikum. Pärast Narva Energiajooksu hakkas Kukk rohkem asfaldil treenima, kuid see lõppes vigastusega. Sellest ajast on ta ka treeninguid läbi viinud metsatukas ja eelistab pehmet pinnast.. „Maraton on läbi ja enam pole vaja asfaldi jooksu jaoks treenida. Parem hoian oma jalgu,“ sõnas Kukk.

Paide-Türi jooksul on ta küll stardis, kuid kõik jooksud teeb pärast Tallinna maratoni selle pealt, mis seisus praegu on, sest peab hooaja enda jaoks lõppenuks. „Mingit tulemust ma endalt ei oota. Saaremaa kolme päeva jooksu võtan ka kui hooaja lõppu ja puhkan,“ lausus Kukk.

Pirita sügisjooksu tulemused