Pirita sügisjooksul valitses Ibrahim Mukunga Wachira

Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: Kain Väljaots
Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: Kain Väljaots

MTÜ Mähe Selts koostöös spordiklubiga Sinimäe korraldas eile Tallinnas Pirita Kloostrimetsas 8. Pirita sügisjooksu, mille võitis seal esimest korda kaasa löönud keenialane Ibrahim Mukunga Wachira.

Mukumga läbis 6 km pikkuse distantsi ajaga 18.34,2. Teisena lõpetas nagu mullgi teine olnud Leonid Latsepov tulemusega 19.26,7. “Tegemist oli tõelise krossirajaga. Tugev vihm muutis raja märjaks ja libedaks. Jooksin ühtlase tempoga ning võimalikult ettevaatlikult, et jalad ei libiseks,” ütles Latsepov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Esimese kilomeetril püsis koos väike grupp. Pärast tekkis Latsepovil teistega vahe, mida jõudis lõpuni hoida. Mukunga jooksis muidugi kaugel ees.

Kolmanda koha sai Mardo Lundver (Rapla jooksuklubi) ajaga 19.47,7. “Latsepov pani teisena minema, norrakas Morten Saetha ja Mark Abner rebisid samuti ette. Ma tiksusin viiendal kohal ja jälgisin sündmuste kulgu. Enne kolmandat kilomeetrit ehk poolel maal suutsin Abneri kinni püüda. Küllap tal oli ekiden veel eelmisest päevast jalgades. Asusin umbes 50-meetrist vahemaad vaikselt nullima,” kirjeldas Lundver jooksu käiku. Umbes poolteist kilomeetrit enne finišit jõudis ta norralasele kandadele ja kohe ka möödus.

Kolm kiiremat naist austasustamisel. Foto: Kain Väljaots
Kolm kiiremat naist austasustamisel. Foto: Kain Väljaots

Naistest võitis jooksu Kaisa Kukk (Treeningpartner) ajaga 21.55,3. Tema jaoks on tegemist juba neljanda võisuga. Kukk võitis Pirita sügisjooksu ka aastatel 2014-2016. Vaatamata sellele, et ta lubas päev enne Pirita sügisjooksul mitte osaleda, sest eelmised võistlused (Tallinna Maraton ja ekiden) veel jalgades, asus ta ikkagi starti.

“Viimasel hetkel ehk hommikul otsustasin, et jooksen. Kuna jooks on sile ja pehme peal, siis hullu polnud. Lõpus kiirendades tundsin, et lihased on väsinud. Läksin oma tempoga minema ja jooksin niimoodi lõpuni. Hulluks rabelemiseks ei läinud,” ütles Kukk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tema järel lõpetas teisena mullune võitja Kelly Nevolihhin tulemusega 22.38,9. Kolmanda koha sai Liis-Grete Arro (Täppsportlased) 23.04,2-ga.