Plaan B tõi kuuenda koha saanud Peeter Kümmelile edu


-ETV/ERR SPORT

Oslos toimuvatel põhja suusaalade maailmameistrivõistlustel individuaalses vabatehnikasprindis kuuenda koha saanud Peeter Kümmel oli pärast võistlust enim rahul sellega, et andis endast kõik.

“Sõitsin kõik sõidud maksimumis ja isegi nüüd finaalis. Kripeldama ei jää, ei suutnud täna enamat,” lausus Kümmel intervjuus ETV-le.

“Alates Rõbinskist on pikalt olnud enesetunne hea. Treeningutest olen hästi ära taastunud ja olen siin hästi palju puhkepäevi võtnud ja hästi lõbusalt koos sprindivõistkonnaga aega veetnud,” kommenteeris ta tähtsaks stardiks valmistumist. “Sisemine hääl vaikselt ütles nii, et enesetunne on hea. Et ole mees, pinguta ja realiseeri ära.”

Tiitlivõistlustel eestlaste parima sprindikoha välja sõitnud Kümmel lisas, et tema plaan A oli laskumiselt viimasele teravale tõusule minnes olla alati esimene-teine, variant B puhul kolmas. “Suutsin kaks esimest sõitu seda plaan B-d rakendada – olin kolmas. Ja see viis ka edasi, sest sõitsin väga kiireid sõite.”

“Finaalis puhtalt läksin entuasiastlikult. Panin kõik välja, mis tänasest päevast on sisse jäänud. Kohati tundus, et on reaalne neljanda koha peale ka kembelda, aga lõpus ikkagi jõu vastu ei saanud.”

ERR SPORT