Poisist saadik Luitejooksul osalenud Karl Mäe jõudis esimese võiduni

Karl Mäe Luitejooksu võitjana finišis. Foto: Albert Sillaste

Pärnumaal Häädemeeste vallas toimus täna Rannametsa Luitejooks, mille võitis meestest Karl Mäe ja naistest Jana Treier. Mitmeid kordi sel jooksul osalenud Mäe jaoks oli tegemist esimese võiduga.

SK Altius esindaja Karl Mäe läbis 8,3 kilomeetri pikkuse distantsi ajaga 27.59,7. Teiseks jooksis end Olavi Allase (KJK Järvala), kes kaotas võitjale 23 sekundiga. Kolmanda koha sai saarlane Mairo Mändla tulemusega 29.54,6.

“Eks oli ette teada, et väga tugevaid jooksjaid eesotsas Roman Fostiga sel aastal stardis pole. Sellegipoolest võtsin esimesed kilomeetrid hästi rahulikult, eks hiljem luidetel aega punnida küll,” ütles Karl Mäe Jooksuportaalile. Distantsi keskel tegi ta mõned kiiremad sammud ja nii jäigi üksi ette jooksma. Enne seda jooksis Mäe koos Olavi Allasega, keda pidas enda põhiliseks konkurendiks. “Enda eelmise aasta aega parandasin pea kahe minutiga. Sellega olen rahul. Kuna kodumaakonna võistlusega tegu, siis olen osalenud olen juba mitmed head aastad – päris noorest jütsist saadik. Nüüd esimest korda võitjana lõpujoon ületada on päris hea tunne,” tõdes Mäe. Ta kiitis korraldajaid ladusa võistluste läbiviimise eest. “Rada oli huvitav ja raske nagu ikka,” lisas ta.

Naistest võitis esikoha Jana Treier (SK Sparta) ajaga 34.15,6. Teisena lõpetas N45 vanuseklassi kiireim olnud Viivi-Anne Soots (Treeningpartner) 35.21,3. Samas vanuseklassis teise koha saanud Liliana Torn oli naiste üldarvestuses kolmas ajaga 36.22,3.

Juba kuuendat aastat toimunud 5,4 km distantsiga Koerte Luitekrossi võit läks ajaga 18.25,8 üleeelmise aasta võitjale Venemaalt, Dmitrii Zhukovole greyster Stormiga. Teisena finišeerusid Janar Pähn beauceron Basiga, saades kirja tulemuse 18.40,8. Kolmandana lõpetas Tarvo Siim, kel kulus beauceroni Floydiga raja läbimiseks 19.40,9.

Jana Treier Luitejooksu finišis. Foto: Albert Sillaste

Naiste võitjaks tuli ajaga 20.09,7 Astrid Mai Barsegjan koos jooksupartneri Siberi husky Ellerdona Thalaga. Teise koha saavutasid Marge Nõmm ja husky Ducati resultaadiga 22.43,0 ning kolmandale platseerus Merilin Jürisaar Siberi husky Suusiga (22.59,7). Koertesündmusi korraldas Kahe Silla Klubi koostöös Pärnumaa Agilityklubiga Minu Sõber.

Esialgsete andmete kohaselt nautis päeva ühtekokku 1074 spordisõpra: 575 luitejooksul, 84 käijat-kepikõndijat ajavõtuga luiteretkel ja 100 ajavõtuta retkel, 69 koertekrossil, 45 koerte luiteretkel ning 201 lastejooksudel. Rannametsa Luitejooks on Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja avaetapp. Lisaks kuuluvad arvestusse 4. septembril toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ning 23. oktoobril Pärnu Rannajooks.