Poolmaratoni Eesti meistrid on Roman Fosti ja Lily Luik

Roman Fosti Narva Energiajooksul. FOTO: RIHO LÜÜS
Narva Energiajooksu raames selgusid täna poolmaratoni Eesti meistrid. Meeste arvestuses võitis Roman Fosti Stamina Arcotransport jooksutiimist ajaga 1:05.29. Ühtlasi kuulus talle esikoht keenialase Ibrahim Mukunga ees Narva Energiajooksul. Mukunga kaotas Fostile seekord tublisti, koguni 1.46.
“Kuni tagasipöördeni jooksin Mukungaga koos. Ta alustas 2.55-ga, mis on liiga kiire. Ütlesin küll Mukungale, et võtame rahulikumalt algul. Pärast tagasipööret (9. kilomeetril) vaatasin, et tempo on 3.15-3.20. Sain aru, et kui tahan normaalset aega joosta, siis tuleb ise seda üksi teha. Tuleb valmistuda, sest linnamaratonil võib samuti üksi jääda. Jooksin kiirema kilomeetri 2.53-ga. See tõmbas mul natuke sisikonna kangeks ja hakkas 4-5 kilomeetrit hiljem kätte maksma,” rääkis Roman Fosti Jooksuportaalile. Mukunga hingeldas tema sõnul juba viiendal kilomeetril kõvasti ja ilmutas väsimuse märke. “Selliseid pikki võistlusi on vaja teha enne tähtsat tiitlivõistlust, sest 10 kilomeetrit ei näita veel hetke vormi, küll aga poolmaraton. Kõige parem seis mul täna polnud. Lihase vastupidavus on veel nõrk ja väsis ühel hetkel ära. Tänane rada oli tunduvalt raskem kui mullu,” lisas Fosti. Ta lubas 28. juunil 10 000 meetri Eesti meistrivõistlustel stardis olla ja seal kiire jooksu teha.
Eesti meistrivõistluste hõbe kuulus Sergei Tšerepannikovile (Stamina Arcotransport tiim) ajaga 1:08.21 ja pronks Ilja Nikolajevile (SK Jooksupartner) 1:08.27-ga.
Naiste esikolmik autasustamisel. FOTO: AHTO JAKSON/JOOKSUPORTAAL
Naistest võitis poolmaratoni Eesti meistritiitli pärast haigusest tingitud pausi üha paremasse vormi tõusev Lily Luik (TÜASK) ajaga 1:19.49. Esimesed kolm kilomeetrit hoidis ta Evelin Taltsi järele, misjärel läks ise ette. Talts püsis Lily kannul kuni 15. kilomeetrini, aga siis hakkas vahe tekkima. “Aeg oleks võinud parem olla. Lootsin alla 1:19 joosta, aga üldiselt olen jooksuga rahul, arvestades, et alles oli pimesoole operatsioon ka. Ei oodanudki, et nii hea koha võin võita. Tuules sain küllaltki palju meeste varju hoida,” ütles Lily Luik Jooksuportaalile. Tänase jooksuga tõestas Lily Luik oma paranevat vormi ja nii saab ta koos oma kahe õega Zürichi EMil maratoni joosta, mida teeb EKJLi kestvusalade alarühma juhi Toomas Tarmi sõnul ka Evelin Talts. Jaanipäeva paiku läheb Lily Luik koos õdede Leila ja Liina Luigega kuuks ajaks Bulgaariasse treeninglaagrisse.
Poolmaratoni Eesti meistrivõistluste hõbeda võitis Evelin Talts (Stamina SK) 1:20.33-ga ning kolmas oli Kaisa Kukk (Sparta SS) 1:21.17-ga.
Noorsoo vanuseklassis arvestuses võitis Heinar Vaine (VAK Staier), kes sai ajaks 1:15.14. Järgnesid Uku Kruusamägi (TÜASK) 1:22.47 ja Ivan Lavrentjev 1:34.46. Naisnoorsoo arvestuses võitis Egle-Helene Ervin (Rakvere KJK ViKe) 1:31.23-ga, teine oli Galina Logvinova (KJK Sillamäe Kalev) 1:57.36-ga.
 Meesjuunioride esikolmik: Marti Medar (Stamina SK) 1:15.50, Karel Hussar (SK Jooksupartner) 1:16.49 ja Mark Mendel (Stamina SK) 1:17.32. Naisjuunioride parimad: Darina Maksimova (KJK Sillamäe Kalev) 1:31.46, Kerda Timmusk (SK Leksi) 44 1:40.26 ning Marika Peterson (VAK Staier) 2:16.22.