Poolmaratoni Eesti meistrid on taas Roman Fosti ja Lily Luik

Meeste medalikolmik autasustamisel. Vasakult: Ivar Ivanov, Roman Fosti, Priit Lehismets.
FOTO: AHTO JAKSON/JOOKSUPORTAAL

Täna selgitati Narva Energiajooksu raames välja Eesti poolmaratoni meistrid. Meestest võitis kuldmedali Stamina spordiklubi liige Roman Fosti ja naistest Tartu ülikooli akadeemilisse spordiklubisse kuuluv Lily Luik.

Fosti lõpetas jooksu üldvõidu võtnud keenialase Ibrahim Mukunga Wachira järel teisena ajaga 1:09.01. Mukunga võiduaeg 1:07.21. Eesti meistrivõistluste hõbe kuulus Lõunalõvi esindajale Ivar Ivanovile ajaga 1:10.16. Fosti ja Mukunga järel lõpetas enne Ivanovi Narva Energiajooksu üldarvestuse kolmas mees Aleksei Sokolov Venemaalt ajaga 1:09.14. Eesti meistrivõistluste pronksi võitis Priit Lehismets (Treeningpartner) 1:10.33-ga.
Kolmandat aastat järjest poolmaratonis Eesti meistritiitli võitnud Fosti sõnul on ta möödunud nädalavahetusel Raplas saadud kergest tagareie lihase vigastusest paranenud. “Pärast poolt maad tundsin küll lihasväsimust, mis tähendab, et lihas ei ole taastunud. Mõtlesin võtta raja viimase kolmandiku rahulikumalt, et mitte omale liiga teha,” rääkis Fosti Jooksuportaalile. Vahepeal pidi ta korraks põõsas ära käima, sest eelmisel õhtul toimunud firma suvepäevade söök tõmbas kõhu lahti.”Ei saanud tavapäraselt toituda ja see mängis kohe rolli,” nentis Fosti. Kuum, vähemalt +25-kraadine ilm teda väga ei mõjutanud, kuid hingata oli siiski raskem. Aeg oleks võinud Fosti sõnul küll olla minut-poolteist parem ja seda ka harrastajatel. “Pärast tagasipööret läks Mukungal raskeks. Kui ma oleksin samas seisus olnud, mis eelmisel aastal, oleksin suutnud talle konkurentsi pakkuda ja lõpp oleks läinud põnevaks,” arvas Fosti. Järgmised kaks kuud tuleb tal koos treener Jane Salumäega langetada õigeid otsuseid, et Pekingi MMiks heas vormis olla. “Õnneks suuri vigastusi ei olnud. Väiksed asjad käivad ikka jooksmisega kaasas,” tõdes Fosti.
Naiste medalivõitjad. Vasakult: Kaisa Kukk, Lily Luik, Olga Andrejeva.
FOTO: AHTO JAKSON/JOOKSUPORTAAL

Naistest võitis Narva Energiajooksu venelanna Natalia Sokolov ajaga 1:17.00. Teise naisena finišeeris poolmaratoni Eesti meistrina Lily Luik ajaga 1:20.17. Luige sõnul tegi palav ilm jooksmise raskeks. “Alustasin liiga kiiresti, lõpus sai lihas veidi liiga ja tempo langes. Ootasin natuke rohkem, aga sain täna oma õppetunni, kuidas Pekingi MMil joosta. Ilmselt saab seal olema samasugune ilm. Pean targalt jooksma ja soodsama tempo valima. Praegu ei ole ma kiireks jooksuks veel valmis. Õige jooks on MMil,” lausus kolmandat korda järjest poolmaratoni Eesti meistriks tulnud Lily Luik Jooksuportaalile. Tema õed Liina ja Leila täna ei startinud, kuna on jalgadega veidi kimpus ning otsustasid jalgu säästa Pekingi MMi jaoks.

Hõbe kuulus Kaisa Kukele (Treeningpartner) 1:23.44-ga. Pronksile jooksis end Olga Andrejeva (Sparta SS) ajaga 1:25.45. Kuke sõnul läks tal raskeks 15 kilomeetril kuuma ilma kui vastutuule tõttu. “Lõpus tõusu peal enam ei pingutanud ka nii palju, jooksin koha peale. Päris palju olen võistelnud, energiat Narvas ei jätkunud,” märkis Kukk, kes teeb järgmise stardi ümber Pühajärve jooksul, kus tõenäoliselt võib oodata samuti palavat ilma. Kuumaga ta jooksu ära ei jäta, kuid lubas teadlikult ennast tagasi hoida.
7 km pikkuse rahvajooksu võitis Kaupo Sasmin ajaga 22.14. Talle kaotas 20 sekundiga Dmitri Aristov. Kolmanda koha sai Jan Õiglane 22.49-ga. Naistest võitis jooksu Jolanta Liepina täpselt 26 minutiga. Järgnesid Kristel Vallaste 28.43-ga ja Karmen Alnek 28.46-ga.
Narva energiajooksu poolmaratoni tulemused 
7 km jooksu tulemused

JOOKSUPORTAAL