Praha poolmaratonil jäi rajarekordist puudu kaks sekundit

22-aastane keenlane Joel Kemboi (pildil) võitis täna Tšehhi pealinnas Prahas joostud poolmaratoni ajaga 1:00.09, jäädes vaid kaks sekundit alla mullu kaasmaalase Nicholas Koechi poolt püstitatud rajarekordile. Teise koha sai keenlane Wilson Chebet, kes ühe tunni piiri alistanud viimase kahe aasta jooksul neli korda, kuid tänavu jäi mehe tulemuseks 1:01.26. “Teadsin, et mul on hea võimalus võita,” ütles Kemboi pärast jooksu. “Treeningud on sujunud hästi. Ainus, keda ma kartsin, oli Chebet. Kui ma läksin enne 10 kilomeetrit eest ära, ta minuga kaasa ei tulnud. Viimased 5 kilomeetrit puhus kõva tuul ja võttis mul tempo maha. Ilma tuuleta oleksin võinud rajarekordi joosta,” lausus Kemboi. Ta palus otsida oma mänedžeril järgmiseks kuuks uue võistluse. “Arvan, et suudan joosta 59.20 kanti.” Selline tulemus tõstaks noore keenlase maailma eliitklassi jooksjate hulka.

Keenlane Chebet jooksis tänasel poolmaratonil koos kaasmaalase Joseph Maregu ja etiooplasest maratonimehe Yemane Tsegayga, kes sai mullu Berliini MM-i maratonil neljanda koha. Tsegay edestas lõpuspurdiga Maregut ja võttis tema ees poolmaratonil 1:01.37 kolmanda koha. Sekund hiljem finišeerinud Maregu pidi leppima neljanda kohaga.

Naistest võitis Praha poolmaratoni üle pooleminutilise eduga keenlanna Rose Kosgei (pildil) ajaga 1:09.57. Kosgei läks jooksu juhtima 10. kilomeetril oma kaasmaalaste Florence Jepkosgei ja Monica Wangari ees. Jepkosgei sai teise koha 1:10.28-ga, Wangar kaotas talle viis sekundit.