Prantslane Clement Thevenet võitis Antarktika maratoni ja ultrajooksu

Prantslasest investeerimispankur Clement Thevenet võitis 1. detsembril toimunud 7. Antarktika maratoni rajakerkordiga 3:47.07, juhtides võistlust algusest peale ja edestades järgmist lõpetajat ligi 50 minutiga. Prantslane parandas rajarekordit 33 minutiga. Antarktika maratoni rekord kuulus eelmisest aastast brasiillasele Bernardo Fonsecale ajaga 4:20.31. Maratoni, mis leidis aset 600 kilomeetri kaugusel lõunapoolusest, võttis tänavu -18 kraadise pakasega ette 32 jooksjat, kes kõik ka lõpetasid. Teise koha sai ameeriklane Alvin Matthews 4:38.19-ga ja kolmanda koha tema kaasmaalane Matthew Von Ertfelda 4:52.58-ga. Naistest suutis distantsi kõige kiiremini läbida Yvonne Brown Suurbritanniast ajaga 4:26.10.

,
Juba järgmisel päeval, 2. detsembril startis Clement Thevenet Antarktikas 100 km ultrajooksule, mille võitis samuti uue rajarekordiga 12:09.06. Sel korral osutus ilm karmimaks, sest termomeeter näitas -25 kraadi külma.