Priit Ailt võitis põnevas lõpuduellis triatloni karikasarja avaetapi

Eesti Karikavõistluste avaetapil Paides pakkusid haarava spordietenduse Priit Ailt ja Hans Korman, kes selgitasid päeva parima triatleedi välja alles lõpusirgel. Võidumeheks spurtis ennast Priit Ailt ajaga 0:57.08′ 2. Naistest oli suure ülekaaluga parim Kaidi Kivioja (pildil).

Sprindidistantsi formaadis toimunud põhivõistluse põnevad hetked said alguse juba ujumisetapiga, kui veest väljus üllatuslikult esimesena Tartu Ujumisklubi hingekirja kuuluv Mati-Markus Kullamäe. Kaheringilise, 750 meetri pikkuse ja vahepealse väljajooksuga ujumisetapi läbimiseks kulutas Kullamäe aega 8 minutit ja 26 sekundit.

Kohe Kullamäe järel jõudsid esimesse vahetusalasse ka Priit Ailt ja Hans Korman, kes rattarajal asusid kahekesi viivitamatult konkurentide ees vahet sisse sõitma. Võistluse peafavoriit, möödunud hooaja karikavõitja ning kodumaise triatloniparemiku ühe tugevaima ratturina tuntud Harri Soku võimalustele ennast oma trumpalal maksma panna tõmbas kriipsu peale purunenud rattakumm, mis sundis tänast ebaõnnesõdurit ületama finišijoont kõigest 30ndana.

Jooksuetapile siirdusid Korman ja Ailt järgnevate ees juba turvalise vahega, kuid esikoha saatus jäi lahtiseks kuni viimase paarikümne meetrini. Lõpusirge avanedes näis algselt edu saatvat Kormani – meest, kes hooaja esimesed stardid teinud ka juba Euroopa karikasarja radadel. Kuid Priit Ailti lõpuspurt oli sedavõrd võimas, et tagas Tartu mehele 3,8 sekundilise võidu Kormani ees.

Ailti võiduajaks märgiti protokolli numbrid 0:57.08′ 2. Korman oli 0:57.12′ 0 teine ning pea poolteist minutit hiljem finiseerunud Mart Suurkivi 0:58.31′ 9 kolmas. Head ujumiskiirust näidanud Mati-Markus Kullamäe lõpetas võistluse 26. kohaga.

2ML22SEP13A03

Naiste võistlus seekord suurt pinget ei pakkunud, kuna rajal oli ka meie esitriatleet Kaidi Kivioja, kes domineeris võistlust algusest lõpuni, kõigil kolmel osaalal. Eriti suurt ülekaalu näitas Kaidi just jooksurajal, kus ta järgnevaid konkurente edestas rohkem kui kolme minutiga. Kaidi võiduaeg oli lõpuks 1:02.04′ 3. Talle järgnesid Tabasalu Triatloniklubi esindanud Laura ja Rahel Kallas, kes vastavalt aegadega 1:07.18′ 5 ja 1:07.34′ 5 olid teine ja kolmas.

Päeva varasemas faasis toimunud noorte- ja harrastajate distantsil panid oma paremuse maksma Johannes Sikk ja Anette Hallik. Lastedistantsil olid edukaimad Simo Teearu ja Getriin Marii Lessing.

Viimased uudised