Priit Aus kaitses takistusjooksus isikliku rekordiga Eesti meistritiitlit

Priit Aus suutis teist korda alistada Kaur Kivistiku. FOTO: MALLOR MALMRE/SCANPIX

Priit Aus võitis täna õhtul Tallinnas Kadrioru staadionil alanud Eesti kergejõustiku meistrivõistlustel isikliku rekordiga 3000 m takistusjooksu. Naistest kordas võitu ettearvatult Jekaterina Patjuk.

Jooks algas Kaur Kivistiku (Tartu spordiselts Kalev) vedamisel, kelle jaoks oli tegemist väga olulise stardiga, sest täna avanes viimane võimalus täita Zürichi EM norm 8.37,50. Kohe algul eraldus teistest esikolmik. Kivistiku järel jooksis väljaspool arvestust võistlev leedulane Justinas Berzanskis ja leedulasele järgnes Priit Aus (Stamina SK). Pärast kolme ringi läks ette tempot tegema leedulane. Kolm ringi enne lõppu möödus Kivistik omakorda leedulasest. Kui joosta jäi kaks ringi, läks uuesti leedulane ette. Eelviimasel ringil tõstis tempot ka Aus ning jättis Kivistiku selja taha. Nii mindi viimasele ringile. Leedulane Berzanskis võitis jooksu ajaga 8.43,97, kuid Eesti meistritiitel kuulus teist aastat järjest Priit Ausile isikliku rekordiga 8.50,51. Aus parandas oma varasemat tippmarki seitsme sekundiga.

“Mind üllatasid esimeste ringide ajad, mis tulid 69 sekundiga. See tegi mul meele rõõmsaks. Veelgi rohkem aga asjaolu, et 8.50 tuli suhteliselt kergelt. Varu jäi kindlasti sisse,” rääkis Aus Jooksuportaalile. Kui tegemist oleks olnud aja peale jooksuga, oleks Aus enda sõnul läinud leedulasele järgi. “Kuna seda polnud, hoidsin Kaur Kivistiku taha ja kontrollisin olukorda. Kui veendusin, et ta on suhteliselt läbi, otsustasin mööduda. Tegemist on ühe magusama võiduga,” lausus Aus. Arvestades, et Kivistik on Eesti hooaja edetabeli juht ja tema Soomes joostud tulemust, prognoosis Aus enda suutlikkust joosta 8.50 kanti. Augustis kavatseb Aus veel staadionil võistelda.

Nagu mullugi, lõpetas tänavu teisena algselt Kaur Kivistik, tema lõpuaeg seekord 8.59,04. Kuna Kivistik autasustamisele ei ilmunud, kuulus uute reeglite järgi tema tulemus tühistamisele. Hõbemedalile tõusis Ivar Ivanov (KJK Lõunalõvi) ajaga 9.32,58 ja pronksile Igor Skatško (JK Tempo) 10.38,74-ga.